Foto: Monika Bagalová
#Krása

Dajte na rady PROFESIONÁLKY! Čo robiť a čo nerobiť, aby ste vždy pôsobili tip top?

23.10. 2015 11:00 Banášová, Mórová, Smatanová, Knechtová, Pocisková a desiatky ďalších – aj tieto osobnosti skrášlila talentovaná vizážistka a stylistka, Jana Olšinská. Dnes bude krášliť vás, dá vám totiž presné rady, čo robiť a čo nerobiť, aby ste boli vždy bezchybná!

„V oblasti módy sa pohybujem od svojich sedemnástich.“ prezradila o sebe len 26-ročná Janka, dnes už majiteľka módnej akadémie Studio22. Duchom umelkyňa privoňala k móde práve pre jej nekonečné možnosti kreatívnej práce. „Móda poskytuje neobmedzené možnosti na to, ako vyjadríte svoju individualitu. To ma na nej fascinuje najviac.“ Janka sa teší spolupráci s najväčšími módnymi magazínmi, fotografmi a režisérmi na Slovensku. A my sme ju oslovili práve preto, že sa vyzná a vám Evičkám, dá, ohľadom krásy a stylingu skvelé rady! Takže vyťahujte pero a zápisník, tohto sa od teraz musíte držať!

Baby, toto ÁNO!

1. RETRO kúsky

Nemusíte hneď vyhadzovať všetko, čo vyšlo z módy. Tie najpôsobivejšie RETRO kúsky si v šatníku ponechajte a uvidíte, ako sa vám zídu. Naozaj v dobrej forme zachované retro okuliare, kabát či sveter  dodajú vášmu outfitu ten správny šmrnc.

Prečítajte si: Tieto farebné kombinácie by mala na jeseň nosiť každá módna profíčka!

2. KABELKA je investícia!

Nie, nie, nie, už žiadne fejky a napodobeniny. Kvalitná kabelka je nutnosť a nemusíte ich mať doma dvadsať. Zakúpte si jeden-dva nadčasové modely a určite voľte kvalitný, luxusne pôsobiaci materiál. Kvalitná kabelka oživí aj nudnejší outfit  a hoci budete oblečená od hlavy po päty v lacnejších kúskoch, pri pohľade na vašu kabelku vám to nikto neuverí.

3. ČESKOSLOVENSKÍ dizajnéri sú FASA

Nemusí byť všetko Armani a Ralph Lauren. Česká a slovenská móda má v zálohe takisto  svoje klenoty, v ktorých sa oplatí sa zorientovať. Už nežijeme v komunizme, počas ktorého bolo super len to zahraničné. Viem s istotou povedať, že aj naša móda sa tej zahraničnej vyrovná a to pravé orechové nájdete určite aj vy v tunajších vodách. Chce to len vôľu vyskúšať to.

Červený rúž - nekonečná klasika
Zdroj: Lancome

4. MATNÝ RÚŽ

Je absolútnou topkou. Zabudnite na zbytočné lesky a príliš diskotékovo vyzerajúce trblietky. Matný rúž vyzerá prirodzenejšie a po jeho nanesení sa z vašej tváre stane razom dračica.

5. PLÁŽOVÉ VLNY – aj v zime :-)

Sú skrátka fakt sexi a z vašich vlasov vyčaria tú ozajstnú korunu krásy. Plážové vlny vytvoríme nenáročne, na webe a youtube nájdete hneď niekoľko inštruktážnych videí. Vlny pôsobia žensky, zjemnia aj tvár s ostrými rysmi.

6. Zvýraznite TO VAŠE NAJ

Každá z nás má niečo, čo sa jej na sebe samej určite páči. Možno máte nebesky modré oči, husté vlasy, možno je niektorá z vás prirodzene štíhla a iná má nádherne plné pery. Zistite, čo je vašou doménou a naučte sa s ňou efektívne pracovať!


Baby,  toto NIE!

1.  Lacná BIŽUTÉRIA

Len to nie, to je ozajstný horor! Určite nekupujte plastové a masívne šperky, na ktorých je z kilometra vidieť, že stáli 5eur. Radšej voľte menej kúskov, no kvalitných.

Prečítajte si: 7 módnych pravidiel podľa Michaela Korsa, ktoré nesmiete ignorovať!

2. Olúpané NECHTY

Manikúra je poriadne dôležitá, a preto, ak sa o ňu nestíhate starať, stavte na gél lak a profesionálnu údržbu. Polodlhé a prirodzene vyzerajúce nechty sú krajšie ako tie špicaté „bosorácke“, či príliš ozdobené. Zo všetkého najhorší je však olúpaný lak na vašich nechtoch.

3. Nepresné KONTÚRY rúžu

Ojojój. Veľa žien robí túto chybu, zvolí si výrazný rúž a potom ho nepresne nanesie. Výrazný rúž z vás spraví sexicu, ale musíte sa s jeho kontúrovaním naozaj pohrať, akýkoľvek výbežok či nepresnosť z vás môžu urobiť káčera donalda a to veru nie je pekné.

4. Kilá navyše a „BEDRÁKY“

Bedrové nohavice pristanú len máloktorej postave. Musíte mať naozaj vyšportovanú postavu a štíhly pás, aby z oblasti bedier nič nevykúkalo. Preto radšej voľte bežný strih nohavíc s pásom nad bedrá.

sperky
Zdroj: Getty Images

5. OBRIE LOGÁ

Tak to je trapas. Chcete ukázať, že máte vkus, alebo že ste na kabelku minuli všetky svoje úspory? Obrovské logá z každej strany vášho outfitu nepôsobia dobre, ale naopak – smutne, vtipne, trpko a hlavne nevkusne. Ľudia, ktorí sa aspoň trošku vyznajú v móde, si všimnú, že máte luxusnú kabelku, nemusíte preto v ruke držať transparent jej loga.

6. Pridlhé 3D MIHALNICE

Ďalším kameňom úrazu sú zle držiace, príliš dlhé, hrubé 3D mihalnice. Ak nechcete trepotať riasami ako motýľ, nájdite si ozajstného profesionála. Ten váš pohľad rozžiari, a pritom to nebude kričať neprirodzenosťou.

7. LEGÍNY len na DOMA

Raz a navždy: Legíny nie sú nohavice, stále sa považujú za súčasť spodného prádla, či kúsok, ktorý je vhodný akurát tak na yogu! Myslite na to!

8. MAKE-UP ako SADRA

Alfou a omegou k úspechu je vaša prirodzenosť. Preto sa neskrývajte pod prílišnými nánosmi make-upu. Uvidíte, že na jemnejší make-up vaše okolie zareaguje pozitívne a ocenia ho najmä vaši partneri. :-)

Zdroj: redakcia EVA