fitness
Foto: getty imges
#Krása

Chcete posilňovať doma? Zora Czoborová si o tom myslí svoje: Prečo to (ne)bude fungovať!

fitness
Foto: getty imges
#Krása

Chcete posilňovať doma? Zora Czoborová si o tom myslí svoje: Prečo to (ne)bude fungovať!

29.11. 8:01 Vlastné domáce fitko vôbec nie je zlý nápad, ale treba ho dobre premyslieť a zvážiť všetky pre a proti, hovorí profíčka Zora Czoborová. Podľa jej skúseností sa my, ženy, pre domáce cvičenie rýchlo nadchneme. Máme veľké oči, veľké očakávania, nakúpime si stroje a potom... ???

V lepšom prípade skončia stroje po pár týždňoch niekde zastrčené alebo slúžia ako vešiak na nevyžehlenú bielizeň. V horšom prípade už ani nejde o stroje, ale o zdravie, pretože doma nemá na neskúseného cvičenca kto dozerať, niečo prepískne a ublíži si.“- varuje Zora. Takže skôr ako sa pustíte do zariaďovania domácej posilňovne, zvážte, či ju naozaj chcete, aký cieľ by ste rady dosiahli, kedy budete cvičiť a či to viete. Toto by sme veľmi rady zdôraznili!

Pre dámy, ktoré skúsenosť s cvičením majú, vedia používať nielen stroje a náradie, ale aj to, ako držať telo a ako dýchať, môže byť vhodné kúpiť si nejaký multifunkčný posilňovací stroj. Alebo si ho vypýtať od Ježiška. Ale nie je to lacný špás. "Na niečo také treba mať aj priestor, aj peniaze, preto vždy radím dvakrát si to premyslieť, až potom sa rozhodnúť. Lebo, medzi nami dievčatami, oblečenie sa dá odkladať aj na oveľa lacnejšie vešiaky,“ usmieva sa Zora, ktorá vie svoje, cvičí totiž celý život.

Medzi nami dievčatami, Zorica má 52 rokov!!
Medzi nami dievčatami, Zorica má 52 rokov!!
Zdroj: instagram Zora Czoborová

Ideálny stroj na cvičenie doma je kardio stroj, teda stacionárny bicykel, stepper alebo bežiaci pás. Na nich sa dá vylepšovať kondička aj zhodiť nejaký ten kilogram. No aj tu sa oplatí myslieť na to, či na ne máme doma priestor, pretože vyťahovať niečo denne spod postele či spoza skrine, to nás po čase prestane baviť. Čo vám však môžeme spolu so Zorou odporučiť na 100 percent, je cvičenie podľa obľúbenej appky, alebo s videami z Youtube. 

Poriadne precvičíme, posilníme, ponaťahujeme či ponaprávame telo. „Je to ideál, lebo na jednej strane si samy vyberiete čas, kedy budete cvičiť, ale na druhej strane vás niekto vedie, hovorí vám, ako máte cvičiť, radí, ako držať telo, aby všetko fungovalo, ako má.“ schvaľuje Zora.

Video

Diskusia