Ilustračné foto
Foto: L´ORÉAL
#Krása

Aloe vera - zázrak, ktorý pomôže vašim vlasom

Ilustračné foto
Foto: L´ORÉAL
#Krása

Aloe vera - zázrak, ktorý pomôže vašim vlasom

24.6. 17:37 Aloe vera – krásna sukuletná rastlina, ktorú mnohí z nás pestujú bez toho , aby vedeli, že majú doma v kvetináči hotovú lekáreň. Dnes je stále častejšia súčasť nášho života, prítomná v strave, alebo kozmetike či v lekárskej starostlivosti.

Je až neuveriteľné, aké množstvo receptov a dobých rád s aloe vera nájdete na internete. Sú o zdravom životnom štýle, domácej liečbe, výrobe produktov pre krásu a zdravie a tiež plné lákavých receptov, ktoré uzdravujú a udivujú svojimi účinkami na vonkajšie aj vnútorné použitie.

Veľký pomocník

Aloe vera má protiplesňové, protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky, odstraňuje celulitídu, lupienku, kožné ochorenia, kožné zápaly, exémy, pomáha pri liečbe omrzlín, popálenín, rezných rán a odrenín. Zázračne pôsobí aj na poškodené vlasy. Jedným s produktov ktorý obsahuje Aloe vera je aj Garnier Fructis Aloe Vera Hair Food.

Aloe vera - zázrak, ktorý pomôže vašim vlasom
Zdroj: L´ORÉAL

Tento vegánsky produkt je bez silikónov a ma za úlohu vaše vlasy intenzívne hydratovať a regenerovať. Až 98% prírodných ingrediencií naplní vlasy novou životnou silou, obnoví ich a daruje im žiarivý lesk. Regeneruje suché a lámavé vlasy.

Obklad z aloe vera

Aloe vera pomáha na opary, akné, popáleniny, spálenú pokožku od slniečka či bodnutie hmyzom. Môžeme si pomôcť doma vyrobenými obkladmi, najmä v letnom období. Recept je jednoduchý. Stačí iba odrezať celý list, umyť a vždy čerstvý - to aby sme získali čerstvú šťavu, priložiť na postihnuté miesto. Po niekoľkých hodinách postup zopakujeme. Vďaka týmto obkladom postihnuté miesta menej bolia a hlavne sa rýchlejšie hoja.

Ako na zber:

Vždy odrežeme spodný list rastliny, ten sa časom zacelí. List by mal byť aspoň tri roky starý, takže ak kupujeme aloe, opýtame sa predavača na vek rastliny. Päť dní pred zberom aloe vera nezalievame. List pozdĺžne rozpolíme a lyžičkou z neho vyberieme gélovú vrstvu. Je dôležité sa vyhnúť šupke kvôli jej dráždivým účinkom. Tento čistý gél potom môžeme aplikovať priamo na postihnuté miesto na našej koži alebo na ďalšie spracovanie k vonkajšiemu alebo vnútornému použitiu.

Zdroj: PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra