Foto: Instagram/@nailsinc
#Krása

Aký tvar nechtov sa vám najviac hodí a ktorý je najviac trendy?

10.9. 2021 6:00 Aký tvar majú vaše nechty? Viete, že niektoré tvary môžu ruky opticky predĺžiť, iné sú extravagantné a iné nadčasové?

1. Krátke a prirodzené

Krátke nechty po bokoch vytvarované do guľata sú vhodné pre širšie nechtové lôžko a ruky opticky stkrátia. Hodia sa aj pre dámy, ktoré obľubujú výrazné a nápadité farby lakov. Na kratších nechtoch to bude vždy pôsobiť vkusne bez ohľadu na výber farby laku.

2. Univerzálny ovál

Prirodzený ovál pristane každej žene
Zdroj: foto: shutterstock, archív firiem, notino.sk, Instagram.com

V tomto prípade necht presahuje nechtové lôžko asi o 2 milimetre a na bokoch je vytvarovaný do guľata. Pristane všetkým tvarom nechtov i rukám. Opticky jemne predĺži prsty a nechty pôsobia veľmi elegantne.

3. Elegantná mandľa

Mandľový - tento tvar nechtov pozná asi každý. Je veľmi populárny, pretože pôsobí upravene a elegantne.
Zdroj: profimedia

 

Najelegantnejší tvar nechtov, ktorý môžete zvoliť, si vyžaduje dlhšiu dĺžku, ktorá sa postupne zužuje do zaoblenej špičky. Tento tvar pristane každej dáme bez ohľadu na vek. V kombinácii s červeným alebo telovým lakom predstavuje klasiku, ktorá nikdy nevyjde z módy.

4. Hranatý tvar

Hranaté nechty nepristanú každému
Zdroj: Robo Hubač

Hranaté nechty sa nehodia rukám, ktoré sú silnejšie a majú kratšie prsty. Nehodí sa ani širokým nechtom. Možnosťou je základ nechtu upraviť do hranata a hrany jemne zaobliť. Tento štýl predstavuje skvelú voľbu pre úzke nechty.

5. Čo je najviac trendy?

Billie Eilish rada nosí extravagantné nechty
Zdroj: Profimedia.sk

Obľube sa tešia umelé nechty mega dĺžok ako nosí raperka Cardi B alebo speváčka Billie Eilish. V kontraste s nimi je trend prirodzenosti, kde prevláda kratší ovál.

autor:  Nina Nová

Video