Akné
Foto: Shutterstock‎
#Krása

Aj vám robí PMS zo života peklo? Vsaďte na túto starostlivosť a zbavíte sa nedokonalostí

Akné
Foto: Shutterstock‎
#Krása

Aj vám robí PMS zo života peklo? Vsaďte na túto starostlivosť a zbavíte sa nedokonalostí

15.5. 6:43 Týždeň pred menštruáciou by ste sa najradšej vytratili zo sveta? Za všetko môžu tri písmenká!

PMS nie je sranda, najmä keď si na brade nájdete štyri bolestivé vyrážky. Práve v období, kedy nás trápi mastná pleť a nerovnováha, by sme mali spozornieť a využiť naplno silu prípravkov. Aby sme zistili kde začať, poďme sa na PMS pozrieť očami odborníčky.

Podľa dermatovenerologičky MUDr. Ivety Kupcovej, ambasádorky značky Vichy, príčiny PMS nie sú presne objasnené. Najpravdepodobnešie súvisí so spádom hormónov v druhej fáze menštruačného cyklu, so zvýšeným prolaktínom a ten ovplyvňuje aj centrálny nervový systém. A takto sa to celé prejavuje:

1. Prečo sa nám na pleti objavujú nedokonalosti práve zhruba 10 dní pred menštruáciou?
Zhoršovanie akné v súvislosti s menštruačným cyklom je individuálne, súvisí so zmenami hormonálnych hladín estrogénu a progesterónu počas cyklu.

2. Má význam ošetrovať pleť prípravkami proti akné aj keď mám inak suchú pleť?
Je pravda, že ťažšie formy akné sa vyskytujú predovšetkým u jedincov s mastnejším typom pokožky, ale akné ako multifaktoriálne ochorenie majú aj osoby s normálnou, resp.suchou pleťou. Jednoznačne treba pokožku ošetrovať aj v období PMS  prípravkami proti akné, len treba vybrať vhodný druh. S prívlastkom “nekomedónne, protizápalové, na mastnú a zmiešanú pleť, cleansing, detoxifying, rebalancing, anti-pollution.”

autor:  Gabriela Šírová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra