×
#Krása

Aj kučeravé vlasy môžu zažiariť: Takto vlnky ešte viac zvýrazníte!

27.12. 2022 13:56 Sme presvedčení o tom, že kučeravé vlasy sú výnimočné. Nie je to iba náš názor, ale aj biologický fakt. Čo pramienky potrebujú najviac?

Kučeravé vlasy vznikajú pôsobením génu, ktorý mení tvar a uhol folikuly, čo spôsobuje, že vlas sa zatočí okolo vlastnej osi. Ide o dominantný gén, ktorý je čoraz bežnejší, a jeho nositelia sú naň pyšnejší než kedykoľvek predtým. 61 % populácie generácie Z majú kučeravé vlasy a my sme svedkami nárastu tohto trendu. A rastúcim trendom je oslavovať ich, nosiť ich prirodzene a cítiť sa pritom krásne. 

8 TYPOV KUČERAVÝCH VLASOV
Úroveň kučeravosti vlasov určujú štyri rôzne faktory: polomer, pohľadová vs. skutočná dĺžka, počet vĺn, počet zatočení. Na základe výsledkov mapovania vlasov v 22 rôznych krajinách rozlišuje univerzálna stupnica tvaru vlasov (od rovných po kučeravé) osem rȏznych typov. Každý z nich má svoje unikátne vlastnosti a požiadavky na starostlivosť.

Rozdiel v tvare kučier je otázkou starostlivosti
Zdroj: L´Oréal Professionnel

„Medzi našimi vedeckými metódami a spätnou väzbou od vlasových profesionálov sme dospeli k ideálnemu radu vysokovýkonných
produktov pre starostlivosť o kučeravé vlasy.” Emma Folliasson z vlasových laboratórií L’Oréal Professionnel Paris zhrnula, čo by mali obsahovať produkty pre starostlivosť o kučeravé vlasy:

1. Glycerín - Zvlhčujúcía látka rastlinného pôvodu známa svojimi účinnými hydratačnými schopnosťami.

2. Ureu H - Vyskytuje sa prirodzene v ľudskej koži. Toto zmäkčovadlo má dvojitý účinok - udržuje vlasy hydratované a posilňuje hydrolipidnú bariéru. Chráni aj tie najjemnejšie kučeravé vlasy.

3. Výťažky z vybraných semien rastlín - výživný prírodný zdroj aminokyselín a kvalitných vitamínov

Okrem toho by mali pomôcť s urýchlením sušenia vlasov, uľahčiť rozčesávanie, pridať definíciu kučier a chrániť ich pred krepovatením aspoň 48 hodín. TOP PRODUKTY SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Kučery sa vám za starostlivosť odmenia leskom a pravidelnosťou
Zdroj: L´Oréal Professionnel