Foto: Pixabay
#Krása

Využite čas, kedy vaše telo spaľuje tuky najlepšie: 5 zmien, vďaka ktorým začnete ráno cvičiť

Foto: Pixabay
#Krása

Využite čas, kedy vaše telo spaľuje tuky najlepšie: 5 zmien, vďaka ktorým začnete ráno cvičiť

21.8. 2017 11:40 Ranné cvičenie má okrem chudnutia mnoho ďalších výhod a benefitov – lepšia nálada, energia na celý deň, dobrý pocit, zlepšenie zdravotného stavu... Od tohto všetkého vás delí iba jeden krok – vstať ráno z postele.

Postupom času ste si svoje vnútorné hodiny nastavili na určitú hodinu, kedy už aj telo vie, že treba vstávať z postele a fungovať. O to ťažšie teraz bude nájsť ráno motiváciu ísť si zacvičiť. No nezúfajte, všetko sa dá, keď sa chce – my vám to trochu uľahčíme.

1. Choďte skôr spať

Ak chcete vstávať skôr, musíte skôr zaľahnúť, to bez debaty. Ak totiž nedoprajete svojmu telu dostatočný spánok, už okolo obeda vás bude „lámať“ na spánok a energia, ktorú očakávate ako výsledok cvičenia, sa nedostaví.

2. Nastavte si dva budíky krátko po sebe

Čím dlhšie sú intervaly medzi budíkmi, tým ťažšie sa vám bude vstávať. Ešte predtým, ako sa dáte na skoršie vstávanie, nastavte si budík o 5-10 minút skôr. Malá zmena každý deň (alebo každý druhý) prinesie výsledky v pravý čas.

3. Hneď po prebudení zasvieťte svetlo alebo odostrite žalúzie

Svetlo dáva vášmu mozgu signál, že treba odhodiť perinu. Čím dlhšie sa budete strániť svetlu, tým ťažšie sa naštartujete. Môžete si rovno pustiť rádio či obľúbenú pieseň, aby vaše utrpenie spríjemnila.

Využite čas, kedy vaše telo spaľuje tuky najlepšie: 5 zmien, vďaka ktorým začnete ráno cvičiť
Zdroj: Pixabay

4. Pripomeňte si, že ste o krok vpred od ostatných

Kým vaši kolegovia ešte len vstávajú a aj po príchode do práce zívajú a driemu nad kávou, vy už vybavujete e-maily. Možno práve v tento deň skončíte v práci „normálne“ a keby aj nie, nemusíte sa stresovať, že po práci nestíhate fitko.

5. Dajte si citrusové plody

Štúdie ukázali, že už len vôňa či príchuť citrusových plodov ako pomaranče či grepy dokážu telo „prebudiť“. Dajte si pár kúskov ešte predtým, ako vykročíte z dverí.

Zdroj: Redakcia Eva
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra