×
#Krása

5 najbezpečnejších UV filtrov: Budú vás chrániť úplne spoľahlivo

25.6. 2022 12:18 Nie sú šetrné len k pokožke a nášmu zdraviu, ale aj k prírodným krásam a morským živočíchom.

Mnohí o ochranných krémoch pochybujú. Pokožka je na slnku citlivá, pridávať ešte syntetické látky či parfum môže byť nebezpečné. Preto prvým označením, ktoré by ste mali hľadať na prípravku s UV filtrom, je "sensitive". Pre citlivú pokožku, alebo testovaný pre bezpečnosť a nezávadnosť. Kožná znášanlivosť musí byť dermatologicky preukázateľná a overená. Prípravky s takýmto označením väčšinou nie sú parfumované syntetickým parfumom.

Krémy s SPF sú nutnosťou najmä v lete
Zdroj: shutterstock

Druhou vlastnosťou je "širokospektrálna ochrana". Vysoká UVA ochrana spolu s antioxidantmi vás ochránia pred vznikom slnečných alergií i podráždením pokožky. UVB filtre okamžite chránia pokožku. Mnohé z nich sú vytvarené iba z minerálnych filtrov, ktoré pokrývajú len povrch kože. Odrážajú slnečné lúče (ako zrkadlo) a zabránia tak spáleniu. Tieto neprenikajú do pórov ani neovplyvňujú chemické procesy v pokožke. 

Najlepšie ochranné krémy chránia pokožku aj životné prostredie
Zdroj: Eucerin

 

Zloženie, ktoré rešpektuje oceány a život vo vode - neobsahuje UV filtre octinoxate, oxybenzone, octocrylene a je bez mikroplastov, je treťou podmienkou k nezávadnosti. Vybrali sme V GALÉRII tie, ktoré máme overené na vlastnej koži a odporúčame pre bezpečné zloženie.