Ilustračné foto.
Foto: Kompava
#Krása

4 kroky ku krásnej a hydratovanej pleti

Ilustračné foto.
Foto: Kompava
#Krása

4 kroky ku krásnej a hydratovanej pleti

18.11. 0:05 O hydratácii pleti ste už iste počuli aj čítali veľa. A určite už viete ako veľmi je dôležitá hydratácia pleti, no zároveň aj celej pokožky tela.

Hydratácia je dôležitá nielen počas leta, kedy sme extrémne vystavení slnku, ale aj počas zimy, kedy je pokožka a pleť vysušená v dôsledku chladného počasia a suchého vzduchu v bytoch či domoch. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo našej pleti pomôže, aby bola dostatočne hydratovaná a na dotyk hebká a vláčna.

1. Správne dodržiavanie pitného režimu.

Možno si poviete, že v tomto prípade nejde o žiadnu špeciálnu radu. No my si hovoríme, že opakovanie je „matka múdrosti“. Verte, že pokiaľ dlhodobo správne dodržiavate pitný režim, rozhodne sa to odzrkadlí na vašej pokožke. Základom je piť často a v malých množstvách, aby sa bunky stihli hydratovať a vstrebať tekutiny.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kompava

2. Zamerajte sa na hydratáciu zvnútra.

Doplňte svoj pitný režim aj o výživový doplnok pre hydratáciu pleti. Zamerajte sa doplnok, ktorý obsahuje ceramidy, či kyselinu hyalurónovú. Obe zložky sa prirodzene vyskytujú v našej pleti. Ceramidy zabraňujú strate vody a zvyšujú hydratáciu pleti. Kyselina hyalurónová sa označuje aj ako „prírodný zvlhčovač“, čím hydratuje elastínové a kolagénové vlákna.

3. Čistite si svoju pleť ráno aj večer.

Áno! Aj čistenie pleti je veľmi dôležité pre jej hydratáciu. Pokiaľ je pleť dobre vyčistená, tak sa všetky potrebné hydratačné zložky dostanú tam, kde potrebujú. Ak by sme si pleť dobre nevyčistili, zamedzili by sme prístupu dôležitým látkam v krémoch a sérach, za ktoré často minieme nemálo peňazí. Odporúčame tzv. „dvojité čistenie“. Najskôr si vyčistiť pleť micelárnou vodou, čím sa zbavíme veľkých nečistôt a dočistíme si ju čistiacim gélom alebo penou pod tečúcou vodou. A nezabúdajte, že pleť si treba čistiť každé ráno aj večer.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kompava

4. Dbajte na správnu životosprávu.

Zamerajte sa v rámci svojho jedálnička na potraviny, ktoré pomáhajú k hydratácii pleti. Sú nimi napríklad mandle, ktoré sú plné minerálov a hydratujú pleť. Taktiež obsahujú vitamín E, ktorý bojuje proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú starnutie pleti. Prirodzeným zdrojom antioxidantov je napríklad aj avokádo, ktoré opravuje a aktivuje spomalené a poškodené mitochondrie. Zároveň odporúčame si spraviť z avokáda aj masku na tvár.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kompava
autor:  PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.