Foto: PEXELS
#Krása

3-mesačnú fitness výzvu s Oriflame absolvuje 5 žien: Motivácia je jasná!

Foto: PEXELS
#Krása

3-mesačnú fitness výzvu s Oriflame absolvuje 5 žien: Motivácia je jasná!

30.5. 8:24 EVA a ORIFLAME spojili sily, aby 5 čitateľkám dopomohli k vysnívanej štíhlosti zdravou a chutnou cestou!

Oriflame prináša na trh novinku - náhradu stravy Meal Replacement for Weight Control, ktorá pomáha dosiahnuť vytúženú váhu zdravou cestou. Súťaž o 5 balíčkov SuperShake-ov na reguláciu hmotnosti má 5 víťaziek, ktoré podstúpia 3-mesačnú fitness výzvu s nutrične vyváženým jedlom s prírodnými ingredienciami na rastlinnej báze. Každá porcia z výherného balíčka je bohatá na potřebné živiny, má vysoký obsah proteínov a vlákniny, obsahuje zdravé tuky a 23 esenciálnych vitamínov a minerálov, vďaka ktorým telo chudne zdravo bez straty energie. 

 "Motiváciou pre mňa je moja dcérka, ktorá zbožňuje kúpanie a ja sa nerada ukazujem v plavkách. Blíži sa leto, teda kúpalisková sezóna," uvádza svoj fitness zámer jedna z čitateliek. "Mám 40 rokov a váha mi už ide ťažsie dole. Nestíham cvičiť popri povinnostiach, ktoré denne mám a preto by som rada vyskúšala niečo nové, zmenila najmä svoje stravovacie návyky a zhodila nadbytočné kilá. S týmto telom začínam aj fyzicky menej vládať, mám sedavé zamestnanie, čiže toho pohybu je naozaj málo," dodáva.

Chcete dosiahnuť svoje ciele v oblasti vašej váhy a cítiť sa čo najlepšie? Novinka od Oriflame - SuperShaky sú bezpečné a výživné riešenie na chudnutie.
Zdroj: ORIFLAME

Súhlasíme, chudnúť správne nie je vždy jednoduché. Mnoho riešení je komplikovaných, radosť z úspechu strieda jo-jo efekt, o časovej náročnosti radšej ani nehovoríme. Svoje o tom vie aj Lucka, ktorá by sa vďaka fitness výzve chcela zbaviť 10 kíl. "Chcela by som sa lepšie cítiť a byť celkovo atraktívnejšia. Vyskúšala som viacero diét, no jojo-efekt ma vždy dobehol..."

Vďaka nutrične vyváženým koktejlom od Oriflame môže jednoducho plánovať jedlá, porcie a kalórie každý.
 

TIP: SuperShake sa môže stať vhodnou súčasťou vášho jedálničku, aj keď svoju váhu znížiť nepotrebujete alebo nechcete. Môžete ho príležitostne využiť ako náhradu jedla napríklad v dňoch, keď nestíhate klasický obed či večeru.

3-mesačnou chudnúcou výzvou si môže prejsť každý. SuperShake pre kontrolu hmotnosti sú dostupné TU.

Skôr, ako začnete chudnúť, prečítajte si stručné DESATORO odporúčaní a tipov od nutričnej terapeutky Mgr. Anety Sadlíkovej, pre čo najväčšiu radosť z nových kriviek.

1. SuperShake namiesto raňajok a večere
Ak využívate SuperShake namiesto dvoch hlavných jedál, odporúčam ho využiť ako náhradu raňajok a večere.

2. Obed v správny čas a v správnom zložení
Obed nikdy nevynechajte a skúste ho načasovať medzi 12 – 14h. 

3. Desiaty môžete zaradiť do vášho jedálnička, ale pozor na obsah energie
SuperShake má nízku energetickú hodnotu , v jednej porcii je približne 860kJ (pri použití 250ml 1,5% kravského mlieka) alebo 1000kJ (pri použití 310ml sójového nápoja).

4. Zachovajte pravidelnosť stravy a dostatočný pitný režim
Pravidelný prísun stravy v 3 – 5 porciách je kľúčový. Medzi jednotlivými jedlami nič iné nejedzte.

SuperShaky sú vyvážené jedlá navrhnuté pre bezpečné, prehľadné a učinné kontrolovanie príjmu kalórií.
Zdroj: ORIFLAME

5. SuperShake pite pomaly
Na prípravu SuperShaku je ideálne použiť mixér alebo shaker. Pred konzumáciou nechajte SuperShake chvíľu odstáť. Pomaly ho popíjajte, vychutnajte si ho, akoby ste jedli klasické jedlo. 

6. Kravské mlieko alebo sójový nápoj?
Na prípravu SuperShaku môžete použiť kravské mlieko, pre zmenu jogurtové mlieko, kefír, cmar alebo sójový nápoj (poprípade ovsený, mandľový či iný), všetko v neochutenej a neslanej podobe. 

7. Pridajte dochucovacie ingrediencie
Na spestrenie môžete pri príprave SuperShaku pridať škoricu, perníkové korenie, kardamom, zázvor, kurkumu alebo instantnú kávu. 

8. Spravte si prehľad o energetickej hodnote potravín
O vašom dlhodobom úspechu, teda o udržaní zníženej hmotnosti, rozhodne to, ako si viete stravu plánovať a aký máte prehľad o energetickej hodnote potravín. Stiahnite si do mobilu niektorú z dostupných aplikácií na počítanie kalórií a pravidelne si do nej pridávajte potraviny, ktoré tvoria váš jedálniček. 

9. Neukončujte užívanie SuperShaku ,,zo dňa na deň“
Ak užívate SuperShake ako náhradu dvoch hlavných jedál, odporúčam po skončení užívania prechod na klasickú stravu postupne.

Čokoládový SuperShake na reguláciu hmotnosti.
Zdroj: ORIFLAME

10. Naplánujte si, čo budete večerať
Kým úplne alebo len na určitú dobu ukončíte užívanie SuperShaku, naplánujte si, čo budete večerať. Ak budete mať premyslených niekoľko variant večerí, pomôže vám to udržať potrebný energetický príjem. Večera by mala obsahovať 1500 – 2000kJ (350 – 470 kcal). Príklady jedál s touto energetickou hodnotou:

· Celozrnný chlieb (70g) + cottage syr (150g) + cherry paradajky (200g)
· Celozrnný chlieb (70g) + omeleta z 2 vajec (100g) + restované fazuľové lúsky (200g)
· Varené zemiaky (150g) + restované kuracie prsia (100g) + restovaná cuketa

A jedno odporúčanie naviac: Pravidelný pohyb pomôže k dosiahnutiu dlhodobého úspechu.
Chôdza bohato stačí. Pokiaľ vám to váš zdravotný stav umožňuje, dodržujte denný priemer 10 000 krokov.

autor:  Romana Kalická