×
Foto: instagram/ @zuzanacaputova
#Móda

TAKTO sa obliekli dcéry PREZIDENTKY na stretnutie s Františkom: Odsúhlasiť to musel Vatikán!

×
Foto: instagram/ @zuzanacaputova
#Móda

TAKTO sa obliekli dcéry PREZIDENTKY na stretnutie s Františkom: Odsúhlasiť to musel Vatikán!

14.9. 17:00 Tak to sa len tak nevidí! Na stretnutie s pápežom Františkom vzala prezidentka Zuzana Čaputová (48) svojho partnera Juraja Rizmana aj svoje dve dcéry. Práve tie boli doslova magnetom a strhli na seba pozornosť vďaka svojmu outfitu, píše portál časpreženy.sk..

Pred prezidentku Čaputovú a jej deti šil módny návrhár Boris Hanečka celkovo pätoro šiat. Prvé zelené ukázala hlava štátu v nedeľu na letisku, kde vítala pápeža, druhé tmavomodré na audiencii v prezidentskom paláci v pondelok. Posledné, tiež tmavé, predvedie Čaputová v Šaštíne.

Dve objednávky však prišli aj pre prezidentikne dcéry, Leu a Emu. Obe dievčatá prekvapili a na privítanie hlavy cirkvi si obliekli nohavicového kostýmy. „Sú to kostýmy, takže jej to odkaz na niečo konzervatívne, ale majú výtvarne spravené rukávy. Nohavice sú klasicky na puky, ale sako má akcent na rukáv a rameno,“ ozrejmil dvorný návrhár pani prezidentky túto strihovú zaujímavosť. Lea Čaputová sa ukázala v jasne modrom kostýme, Emma v čiernom. „Obe majú svetlé, maslové blúzky,“ upresnil Hanečka.

Je pritom  známe, že biela farba nie je na stretnutie s pápežom povolená. „Tu sa to nevzťahuje. Nie je úplne zakázaná, ale nemôže byť celý odev v bielej farbe," povedal Hanečka. Kvôli voľbe takéhoto outfitu však musela Kancelária prezidentky kontaktovať Vatikán. „Konzultovali sme, či to môže byť a oni povedali, že môže,“ prezradil návrhár. Protokolista tak odev prezidentkiných dcér napokon odobril.

FOTKY OUTFITOV NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII TU!