Foto: CCC
#Móda

Luxus a noblesa v štýle Gino Rossi

Foto: CCC
#Móda

Luxus a noblesa v štýle Gino Rossi

14.10. 0:00 Single malt, cold brew, kvások, med...chute, vône a farby, ktoré svojou rafinovanosťou presviedčajú celé generácie o tom, že k dokonalosti toho veľa netreba.

Základom luxusu je dokonalosť. Precízna práca, materiál, tvary ako vytesané do žuly alebo nežne uhladené rukami sochára do perfektnej formy. Minimalizmus je dokonalosť. Nie je to štýl, je to priestor, ktorý dovoľuje vyniknúť skutočnej kvalite.

Ilustračné foto
Zdroj: CCC

Kráľmi minimalizmu v móde boli Calvin Klein, Donna Karan či Helmut Lang. Ich módna tvorba sa nezmazateľne zapísala do módnych biblií a nasmerovala ďalšie generácie tvorcov nadčasového štýlu. V duchu minimalizmu sa nesie i najnovšia kolekcia topánok CCC – Gino Rossi.

Atmosféra kolekcie je tajomná, zahalená rúškom šera, v ktorom sa ako lúč svetla polnočnej lampy na dlažobných kockách zalesknú lakované kožené modely z kolekcie Ginno Rossi. Funkcionalizmus, vyvážené stileto podpätky, jemne hranaté špice topánok, strihy vytvárajúce siluetu, ktorá evokuje časy minulé. Tie ožili, vycibrili sa a vyhrali sa s detailmi tak, že nezostáva iné, než sa so zatajeným dychom pozerať.

Bond, James Bond

Objektív Mateusza Stankiewicza, jedného z najoceňovanejších súčasných Poľských módnych fotografov zachytil kolekciu tak, že hneď na prvý pohľad dýcha atmosférou starších „bondoviek.“ Saká, skladané kožené sukne, striktne vyhrnuté úpletové roláky a fascinujúce kabelky, pánske kufríky a ruksaky, ktoré aj napriek nenápadnosti upútajú spracovaním.

Ilustračné foto
Zdroj: CCC

Kolekcii dominujú teplé, zemité farby, hlboké, chladné antracitové tóny, farby archívneho červeného vína, medu, škorice. Medzi topánkami v najnovšej kolekcii majú väčšinové zastúpenie členkové topánky so šnurovaním alebo bez neho. Monumentálne vysoké čižmy na silnejších či štíhlych podpätkoch si priam pýtajú koženú skladanú sukňu v primeranej „britskej kráľovskej“ dĺžke. Chelsea topánky túžia po úplete a dámske či pánske majú v niektorých momentoch až unisex charakter. Znovuobjavené a zušľachtené „kozačky“ sa vyniknú v kombinácii s nohavicami vyžehlenými „na puky“ alebo s jemne sa rozširujúcimi nohavicami či úpletovou puzdrovou sukňou. Chino nohavice sú zárukou skvelého „matchu“ s mokasínami, ktoré sa neboja uhladených strapcov a ôk reťazí.

V najnovšej kolekcii Gino Rossi nájdete aj kúsky, ktoré patria k TOP trendu súčasnej sezóny a sú akýmsi prienikom medzi elegantnou klasikou a odvážnym experimentom. Fantastickým príkladom toho sú béžové členkové topánky na masívnej podrážke s elastickým lemom, ktoré pôsobia zraniteľne a drsne zároveň.

Keď máte náladu na monochromatický štýl, v ktorom naplno vynikne vaša osobnosť, oplatí sa detailne preskúmať najnovšiu kolekciu Gino Rossi. Urobte to priamo v kamenej predajni CCC alebo online na www.ccc.eu/sk.

autor:  PR článok