×
#Móda

Nesmrteľná biela košeľa: Ako ju vybrať a ako ju nosiť?

31.5. 14:56 Nosný kúsok šatníka, ktorý obstál v skúške času. Oplatí sa nájsť dokonale sediaci strih, ktorý môžete variovať v rôznych farbách.

Klasika, bez ktorej sa nepohnete. Pokojne si ich zadovážte hneď niekoľko v rôznych strihoch a farbách. S výberom tej dokonalej košele vám poradí stylista Samuel Krajča.

Samuel Krajča
Zdroj: archív S.M

Samuel Krajča, stylista

„Kúsok, ktorý vás zachráni, keď to budete najviac potrebovať. Preferujem regulárny strih. To znamená, že ani obtiahnutý ani príliš voľný.  Nosiť ju tak viete zapravenú, ale aj voľne spustenú. Ak je vám blízka extravagancia, odviazať sa môžete pri spodnej časti oblečenia alebo doplnkoch. V stylingu s bielou košeľou nemajte strach siahnuť ani po farbách, vzoroch alebo zaujímavom strihu. Doplnky v takom prípade voľte menej odvážne a, naopak, ak zvolíte výrazné šperky, váš outfit by mal byť minimalistický. Veľký pozor si dajte hlavne na to, aby biela košeľa bola ozaj ešte stále biela a vyžehlená, keďže biele oblečenie je náchylné na škvrny a časom môže byť aj zažltnuté. Pri výbere teda dbajte na kvalitu materiálu."

Inšpirácie nájdete v galérii.