Foto: Modivo
#Móda

3 módne tipy, ako si vybrať správne dámske nohavice podľa tvaru postavy

31.3. 0:00 Výber oblečenia, ktoré lichotí vášmu typu postavy, je kľúčovým prvkom k tomu, aby ste v oblečení, ktoré nosíte, vyzerali dobre a cítili sa skvele. Kľúčovým a najnáročnejším aspektom je však pochopiť, ktoré kúsky vám sedia. Nohavice majú tendenciu byť jedným z najkomplikovanejších odevov, najmä pre malé postavy – teda aspoň pokiaľ ide o strih. Vedieť, ktoré nohavice vám sedia a ktoré nie, vám pomôže cítiť sa vo vašom oblečení sebavedomejšie. Naučte sa, ako si vybrať tie najlepšie nohavice pre váš typ postavy, pomocou nasledujúcich tipov.

Zistite váš typ postavy

Ak chcete nájsť perfektné nohavice https://modivo.sk/c/zeny/oblecenie/nohavice, je potrebné poznať typ vašej postavy. Existujú rôzne typy postáv, z ktorých každý má svoje charakteristiky. Niektoré z najbežnejších typov postáv sú jablko, ktoré sa vyznačuje väčším objemom v hornej časti tela, ako je ramená a hrudník, s menším v dolnej časti tela. Ďalej poznáme napríklad tvar hrušky, ktorý sa zase vyznačuje menšou hornou časťou tela a väčším objemom v dolnej časti tela, ako sú boky a stehná. Dokopy ich máme 7 a je dôležité vedieť, do ktorej kategórie spadáte.

Ak chcete zistiť, aký typ postavy máte, môžete sa pozrieť do zrkadla a zamerať sa na tvar vášho tela. Pozrite sa na vaše ramená, hrudník, pás, boky a stehná a skúste určiť, kde sa nachádza najväčší objem. Existuje aj ďalší spôsob, ako zistiť svoj typ postavy, a to pomocou pomeru vašej výšky a váhy, nazývaného BMI (index telesnej hmotnosti). Vypočítanie BMI vám môže poskytnúť hrubý odhad vašej telesnej konštrukcie. Pamätajte, že každý človek je jedinečný a každý typ postavy môže mať rôzne variácie. Je dôležité nájsť oblečenie, ktoré vám vyhovuje a v ktorom sa cítite dobre, bez ohľadu na vašu konkrétnu postavu.

Stavte na univerzálne kúsky

Existuje niekoľko druhov nohavíc, ktoré sú všeobecne považované za univerzálne a hodia sa takmer každému typu postavy. Medzi tieto druhy nohavíc patria napríklad. Džínsy sú univerzálne a môžu sa nosiť na rôzne príležitosti. Existuje mnoho druhov džínsových nohavíc, vrátane skinny džínsov, rovných džínsov a boyfriend džínsov, takže každý môže nájsť ten správny strih. Rovnako univerzálne sú aj klasické nohavice. Sú elegantné a môžu sa nosiť na formálne aj neformálne príležitosti. Sú dostupné v rôznych strihoch a farbách, vrátane elegantných čiernych nohavíc a pohodlných khaki nohavíc.

Ilustračné foto
Zdroj: Modivo

Univerzálne sú aj legíny, ktoré sú pohodlné a flexibilné. Sú skvelou voľbou na tréning, ale aj na bežné nosenie. Stačí k nim len dopasovať vhodnú kabelku a doplnky. Pozrite si napríklad širokú ponuku dámskych kabeliek Guess.

Vyberte si na základe typu vašej postavy

Ak máte napríklad postavu v tvare jablka, teda máte väčšiu časť tela v horných partiách, môžete sa pri výbere nohavíc riadiť niekoľkými zásadami, ktoré vám pomôžu vyzerať dobre a cítiť sa pohodlne. Vyberajte si nohavice s vysokým pásom, ktoré vám pomôžu skryť vaše brucho a vytvoria optický dojem dlhších nôh. Stavte na tmavé farby, ktoré majú schopnosť opticky zmenšiť objem, preto sú vhodné pre ženy s objemnejšou postavou. Vyhnite sa tiež nohaviciam s veľkými vzormi a textúrami.

Ideálne sú  tiež nohavice z hladkého materiálu, ktoré vám pomôžu vytvoriť plynulú siluetu a štíhlejší pás. Ak chcete niečo viac, nohavice s jednoduchými detailmi v dolnej časti môžu outfit vizuálne ozvláštniť, no vyskúšať môžete aj široké nohavice – nohavice s rovným alebo širokým strihom môžu pomôcť vyvážiť vaše proporcie a poskytnú vám pohodlný, uvoľnený pocit. Celkovo je dôležité nájsť nohavice, ktoré vám vyhovujú, a v ktorých sa budete cítiť dobre.

autor:  PR článok