×
Foto: Lenka Kandráčová
#Lifestyle

3 KROKY ku krajšej figúre do bikín: Bez cvičenia a námahy!

11.6. 17:17 Estetické kliniky sú tu na to, aby sme dosiahli svoj cieľ rýchlejšie a ešte jednoduchšie. Ak sa snažíme o skrášlenie svojich kriviek, môžeme sa na ne spoľahnúť.

Dá sa pomôcť figúre len miniinvazívnymi metódami? Zbaviť sa centimetrov v páse, na bokoch, dotvarovať bruško a zadok?
Spýtali sme sa MUDr. Barbory Brezovej, PhD., MPH, MHA, plastickej chirurgičky a špecialistky estetickej medicíny. Prezradila nám všetko, čo o ceste ku krásnej siluete potrebujete vedieť: "Miniinvazívne metódy zoštíhlenia majú veľmi otázne účinky. Zvyčajne fungujú krátkodobo a naozaj trvalý efekt odstránenia tuku nedosahujú. Môžu pomôcť v lymfodrenáži, odvodnení a vtedy nejaký ten centimeter v obvode uvidíte. Kryolipolýza ide do úzadia dlhodobo, teraz sú v popredí skôr neinvazívne prístroje, ktoré zároveň budujú kontrakciami aj svalovú hmotu. No hlavným zostáva zdravý životný štýl, pohyb a väčší výdaj energie než príjem. Neinvazívne metódy môžu byť doplnkom zameraným skôr na spevňovanie pokožky, než na zoštíhlenie,“ vysvetľuje známa lekárka.

MUDr. Barbora Brezová poradí, čo naozaj funguje
Zdroj: archív BB

1. Nádej proti celulitíde

Dostávame sa k otázke desaťročia – je možné odstrániť celulitídu na stehnách a zadku? Podľa odborníčky je to veľká výzva, zatiaľ neexistuje spôsob, ktorý úplne odstráni celulitídu. Dajú sa však zmierniť jej prejavy, napríklad obľúbeným LPG alebo kavitáciou, laserom, rádiofrekvenciou, rázovou vlnou či lymfodrenážou: „Celulitída trápi 60 percent žien a keby niekto vymyslel naozaj efektívne riešenie, podľa mňa by získal Nobelovu cenu. Už vieme odstrániť tuk, povolenú kožu, ale vyhladiť celulitídu, to veru nie.“

autor:  Gabriela Šírová