Foto: instagram / @andreaveresovaofficial
#Madam EVA

Fu, ako to asi "vonia"? Slizká beauty terapia podľa Verešovej: Naozaj si dáva na tvár TOTO?

Foto: instagram / @andreaveresovaofficial
#Madam EVA

Fu, ako to asi "vonia"? Slizká beauty terapia podľa Verešovej: Naozaj si dáva na tvár TOTO?

23.10. 2019 10:00 Krásna modelka Andrea Verešová má dokonalú pleť i postavu aj po dvoch pôrodoch. Nie je tajomstvo, že je za tým tvrdá disciplína a pravidelná starostlivosť. Čo všetko robí modelka, aby si udržala pevnú a hladkú pokožku?

Ranná rutina
Každé ráno hneď po prebudení vypije Andrea pohár odstátej vody Aqua Angels obohatenej o vodík. Následne telu dopraje vzpruhu v podobe kokteilu namiešaného z rozpustného vitamínu C, magnézia a kolagénu. Je to výborné na vlasy i nechty, ktoré sú pevnejšie a aj pleť je krajšia.

"Potom desať alebo pätnáť minút cvičím jogu, ktorá ma naštartuje do nového dňa. Cvičenie prepájam aj so správnym dýchaním a krátkou meditáciou. Je úžasné dopriať si chvíľku pre seba," prezrádza kráska. Po cvičení si pripraví zelený čaj alebo prevarenú vodu s citrónom a mätou. V zime pije aj zázvorový čaj s citrónom a medom. " Aspoň trikrát do týždňa si idem ešte na pol hodinku zaplávať alebo na pilates či power plate," hovorí modelka.

Pleťová starostlivosť
Po prebudení si tvár opláchne studenou vodou. Nanesie sérum s vitamínom C alá Palla, ktoré krásne vypne pleť. "Kombinujem ho s výživným sérom alá Palla, ktoré vynikajúco zvláčňuje," dodáva. Po cvičení a sprche ešte nanesie hydratačné sérum a hydratačný alebo výživný krém.

"Počas dňa sa viackrát krémujem. Mám rada pocit stále hydratovanej pleti. Keď mám prehliadku alebo akciu a mám dosť času, urobím si domácu masku. Zmiešam plnotučný tvaroh, žĺtko, pár kvapiek ľanového oleja a pridám strúhanú mrkvu, ktorá dáva pleti pekný odtieň. Poradila mi to známa, ktorá má aj tesne pred 40-tkou krásnu pleť," prezrádza účinný trik na peknú pleť.

Pozornosť venuje aj rukám, krémuje si ich po každom umývaní klasickou modrou Indulonou. Večer si rada napustí vaňu, pridá minerálne soli, voňavé olejčeky, na tvár nanesie výživnú alebo hydratačnú masku a relaxuje.

Mejkap
Keď môže, necháva pleť odpočinúť, preto sa v súkromí veľmi nelíči. "Na druhej strane si myslím, že ak žena ide na schôdzku, je vhodné, aby bola upravená. Uprednosťujem kvalitnú prírodnú kozmetiku, ktorá nezaťažuje pleť, ale naopak chráni. Obľubujem dekoratívku Korff. Majú skvelé mejkapy s kyselinou hyalurónovou a UV faktorom, ktoré chránia pleť." Andrea si obľúbila aj ich pigmentačné séra, ktoré používa v zimnom období pod mejkap.

Miluje maskaru Cure Make up Mascara Volume, ktorá vyčaruje krásne husté, dlhé mihalnice. "Mojou závislosťou sú rúže a lesky na pery, ktoré hydratujú, vyživujú a krásne voňajú. Mám ich v každej kabelke," dodáva modelka.

Vlasy
Pretože sú jej vlasy v práci poriadne namáhané tupírovaním, vyrovnávaním či fénovaním, doma ich rozmaznáva výživnými maskami a olejmi. Osvedčil sa jej arganový olej. Raz za tri mesiace chodí ku kaderníčke na oživenie farby.

Beauty nadstavba
"
Milujem saunu. Ak cítim, že na mňa niečo lezie, alebo naopak sme celá rodina veľa športovali, ideme do sauny zregenerovať svaly. Je to aj vynikajúca detoxikácia a vyčistenie organizmu. Aspoň raz za mesiac sa snažím zájsť si na relaxačnú alebo thajskú masáž.

Myslím si, že masáž podobne ako joga harmonizuje telo aj dušu. Je dôležité z času na čas si dopriať oddych, vypnúť a nechať sa rozmaznávať," hovorí Andrea.