×
#Ľudia

Pohnutý život hviezdy The Last of Us: Útek z rodnej krajiny a samovražda mamy!

30.3. 15:21 Seriál The Last of Us sa zaradil k najkvalitnejším televíznym počinom histórie a veľkú zásluhu má na tom jeho hlavná hviezda Pedro Pascal. Vedeli ste však, že jeho život je plný dramatických udalostí?

Pedro Pascal sa narodil 2.4 1975 v Santiago de Chile práve v období, keď sa tam diali veľké spoločenské zmeny. Mal iba 1 rok, keď musel s rodičmi, ktorí boli zapojení do opozičného hnutia, utiecť pred diktatúrou Augusta Pinocheta. Rodina strávila nejaký čas v Dánsku, neskôr odišli do USA (do kalifornského Orange County a do San Antonia v Texase), kde Pedro vyrastal.

Zdroj: GettyImages/Dimitrios Kambouris

Malý Pedro sa dlho súťažne venoval plávaniu, prestal s tým až v dvanástich rokoch, aby sa mohol venovať práve herectvu. Keď mal dvadsať, mal jeho otec, ktorý prevádzkoval kliniku na umelé oplodnenie, problémy so zákonom súvisiace s prácou lekára a rozhodol sa vrátiť do Chile aj s jeho mamou a dvomi mladšími súrodencami. Pedro zostal v USA so staršou sestrou a túžil sa presadiť ako herec.

Zdroj: Gettyimages

Najťažší moment Pedrovho života prišiel v jeho dvadsiatich štyroch rokoch - jeho mama spáchala samovraždu. Pedro, ktorý dovtedy vystupoval pod svojím vlastným menom Pedro Balmaceda, sa ho na jej počesť rozhodol zmeniť na jej dievčenské priezvisko Pascal.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>