×
#Ľudia

Päťročné dievčatko trpí neustálym pocitom hladu: Neuveríte, koľko váži!

23.9. 14:24 Len 25-ročná mamička Hoolly Williams prežíva najhoršiu nočnú moru každého rodiča. Dennodenne sa musí prizerať obrovskému utrpeniu, ktoré zažíva jej 5-ročná dcérka Harlow. Tej diagnostikovali vzácne ochorenie, ktoré postihuje len jedného z 10-tisíc ľudí. Ak by pred ňou mama nezamkla jedlo, dievčatko by sa mohlo prejesť na smrť.

Len 5-ročná Harlow Williams trpí vzácnou diagnózou Prader-Williho syndrómom. Genetické ochorenie spôsobuje to, že dievčatko pociťuje neustály hlad, čo vedie k chronickému prejedaniu sa a obezite. Napriek tomu, že má Harlow len 5 rokov, váži dnes už neuveriteľných 40 kilogramov, čo je dvojnásobná váha dieťaťa v jej veku. Pre neukojiteľný hlad navyše neustále trpí, píše Plus JEDEN DEŇ.

Ochorenie jej diagnostikovali, keď mala len šesť mesiacov a podľa lekárov je spôsobené absenciou chromozómu 15, ktorý reguluje pocit hladu u ľudí. Aby sa jej mama Holly vyhla tomu, že sa jej dievčatko jedného dňa preje na smrť, musí neustále vymýšľať nové riešenia a opatrenia, ktoré malej slečne zabránia dostať sa k jedlu. Skrinky s jedlom tak musí Holly doma zamykať. Prizerať sa však utrpeniu vlastného dieťaťa nie je vôbec jednoduché.  

Len 5-ročná Harlow Williams trpí vzácnou diagnózou Prader-Williho syndrómom.
Zdroj: Profimedia

Holly sa snaží, aby jej dcérka jedla zdravo a mala vyváženú stravu. Sem-tam jej však dovolia nejaké sladkosti. „Zje celé jedlo a hovorí, že je stále hladná. Je to naozaj ťažké, pretože chce neustále jesť a ja ju musím strážiť, aby nejedla,“ uviedla Holly pre britský denník Daily Mirror a dodala, že ustrážiť malé dievčatko nie je jednoduché.

„V dverách kuchyne máme bezpečnostnú bránku, čo pomáha, že sa nedostane k skrinkám v kuchyni,“ hovorí Holly, ktorá však vie, že bezpečnostná bránka nebude fungovať, až Harlow vyrastie. V budúcnosti sa preto bude musieť vraj uchýliť k radikálnejšiemu riešeniu. „V budúcnosti, keď bude Harlow staršia, budem musieť urobiť ďalšie opatrenia, zrejme si budem musieť do kuchyne zaobstarať zámky,“ priznala Holly v rozhovore s tým, že už teraz trpí jej dcéra obezitou, preto musí byť prísna. FOTO MALEJ HARLOW NÁJDETE TU!