×
#Ľudia

Košičanka Miška sa ostrihala, aby pomohla iným: Neuveríte, kde skončili jej VLASY!

28.5. 22:22 S hrubočizným ohnivým chvostom, ktorý by všetkými desiatimi brala nejedna z nás, sa nedávno rozlúčila Košičanka Miška. Jej dobrý úmysel darovať ich ľuďom s rakovinou sa však stretol s peripetiami. Kde skončili jej vlasy?

Miška počas kovidu kaderníctva nenav­števovala, a tak jej bohaté vlasy narástli do poriadnej dĺžky. „Odjakživa ich mám husté, nefarbené, a keďže som posledné roky na materskej, väčšinou ich nosím v chvoste alebo uzle. Ani neviem ako a zrazu boli dlhokánske. A rovnako tak boli čoraz ťažšie a ťažšie a aj keď som pre nedostatok času strihanie stále odkladala, v jednej chvíli už bolo nevyhnutné. Prišlo mi však ľúto ich po ostrihaní len tak zahodiť. Keď na mňa vyskočila na Instagrame výzva k darovaniu, povedala som si, že je to super nápad, ak by niekomu aspoň mohli urobiť radosť. Po konzultácii u kaderníka a premeraní sme sa dohodli, že im dáme ešte pár mesiacov,“ vysvetľuje Miška, ktorá sa pre krásny čin rozhodla v období, keď pod srdcom nosila druhé dieťatko.

Z jej vlasov mala vzniknúť parochňa pre ľudí s rakovinou.
Zdroj: Michaela K.

„Pred pár týždňami som sa vybrala do kaderníctva a svojich 45 centimetrov s váhou 130 gramov odstrihla. Malo to pre mňa veľkú silu. Moja babka zomrela v roku 2019 na rakovinu prsníka. Žiaľ, pre ochorenie prišla aj o vlasy a dnes mi je trošku ľúto, že mi vtedy nenapadlo darovať jej tie moje,“ zamýšľa sa Miška, ktorej okolie na nový svieži zostrih reagovalo veľmi pozitívne. „Všetkým sa môj nový look páčil a z okolia počúvam, že ma to aj veľmi omladilo. Pre mňa je to pozitívna zmena aj v tom, že si vlasy nemusím ráno dlho rozčesávať a miniem oveľa menej šampónu,“ hovorí červenovláska, ktorá sa následne svoj krásny chvost rozhodla zaslať organizácii. Na pošte vlasy zabalila, zaplatila za balík, no ten sa na miesto doručenia nikdy nedostal.

„Pokúšala som sa ho vypátrať, no stále mi ukazovalo, že je v preprave,“ ďalšie nemilé prekvapenie však prišlo od známych, ktorí jej posielali fotografie z jedného kaderníckeho salónu, kde sa jeden z chvostov až nápadne podobal na ten jej. Kde naozaj vlasy skončili, sa síce Miška už zrejme nedopátra, no berie to ako ponaučenie a radu pre ostatných. „Mrzí ma, že môj dobrý úmysel nemal šťastný koniec, no určite radím, aby si každý, koho táto myšlienka inšpirovala, dal pozor na to, ako balík posiela a minimálne si ho poistil,“ radí Miška. Je však viac než smutné, že sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí sa dokážu priživiť aj na téme, akou je rakovina. FOTO MIŠKY A JEJ KRÁSNYCH VLASOV NÁJDETE TU!