×
#Ľudia

Internetom kolujú fámy o príčine smrti Dana Heribana († 43): Reaguje LEKÁR aj POLÍCIA!

31.5. 12:09 Po nečakanom úmrtí herca Dana Heribana († 43) sa internetom začali šíriť konšpirácie o príčine jeho smrti.

Ako píše Život.sk, odporcovia očkovania proti covidu sa tejto smutnej informácie ihneď chytili. To už však musel zasiahnuť lekár Milan Kulkovský, ktorý sa na sociálnej sieti vyjadril aj k príčine náhleho úmrtia umelca."Daniela Heribana som mal rád pre jeho zmysel pre humor a obrovský umelecký talent, ktorý nám rozdával v podobe jeho hereckých úloh a hudby. Neexistuje pravdepodobne nikto, kto by z jeho náhleho odchodu nebol šokovaný. Zomrel náhle vo veku 43 rokov. Je mi ľúto, že sa okamžite po tejto správe začali šíriť zaručené informácie o tom, že príčinou jeho úmrtia je vakcína. Občas mám pocit, že veľká časť populácie nadobudla pocit/názor, že pred pandémiou nedochádzalo k náhlym úmrtiam mladých ľudí. Tragédie a akútne, život ohrozujúce ochorenia, tu žiaľ boli vždy a naďalej aj budú. Mnohé z ochorení sú aj pri rýchlej diagnostike napriek pokroku medicíny aj dnes smrteľné," napísal lekár na sociálnej sieti.

Horná Dolná: Dano si v seriáli zahral miestneho frajera Ďura Brmbalíka.
Zdroj: TV Markíza

"Podľa dostupných informácií je na základe mojich skúseností pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa žiaľ prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa “zaručené” informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu," dodal odborník, ktorý sa v komentároch vyjadril aj k doplňujúcej otázke sledovateľa, či je možné disekciu aorty zachytiť, ak príde človek s bolesťami chrbta. Jeho odpoveď nájdete v galérii.

Dezinformácie o smrti obľúbeného herca zburcovali aj políciu, ktorá sa proti nim ohradila na facebookovej stránke Hoaxy a podvody - Polícia SR. "Tak ako to býva železným pravidlom, aj v prípade smrti umelca Dana Heribana dochádza k zneužívaniu jeho smrti na propagáciu úchylných prejavov anonymných účtov na sociálnych sieťach. Rovnako postupovali v prípade Júliusa Viršíka, Vladimíra Krčméryho a Miroslava Žbirku. Okamžite po ich smrti prichádzali so zaručenými dôvodmi ich skonu. V prípade Dana Heribana neboli v tejto chvíli príčiny úmrtia zverejnené. Ako sme už pred takmer dvoma rokmi informovali, hoaxeri budú zneužívať úmrtie kohokoľvek na šírenie svojich zvrátených predstáv. Napríklad aj v prípade dopravných nehôd či úmrtí 100-ročných osôb budú vinu hádzať na vakcinácie," hnevajú sa muži zákona.

Video