Foto: Shutterstock
#Lifestyle

Máte radi kešu? Stačia 4 orechy denne a toto sa stane s vaším telom!

31.5. 23:11 Kešu orechy sú obľúbené pre svoju sladkastú maslovú chuť. Obsahujú veľa minerálov a vitamínov, ktoré telo potrebuje. Čo všetko dokážu?

Rozžiaria pokožku

Kešu orechy sú skvelým zdrojom medi a antioxidantov, ktoré sú prospešné pre pokožku. Antioxidanty spomaľujú starnutie a meď spolu s enzýmami produkuje kolagén, ktorý je zodpovedný za elasticitu pokožky.

Budete menej často chorí

Kešu orechy sú výborným zdrojom zinku, ktorý je dôležitý pre vývoj buniek imunitného systému, na produkciu antioxidačných enzýmov a aktivitu imunitného systému všeobecne. Tiež obsahujú aj horčík, ktorý zlepšuje imunitné zdravie a znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Zjedzte denne 4 kešu orechy, vaše telo sa vám poďakuje.
Zdroj: Shutterstock

Pevné kosti

Iba 28 gramov kešu vám poskytne asi 30% dennú dávku medi a 20% dennú dávku horčíka. Meď podporuje tvorbu kostí a spojivových tkanív, horčík pomáha telu vstrebávať vápnik a znižuje riziko vzniku osteoporózy.

Nehrozia vám žlčníkové kamene

kešu by vo vašom jedálničku nemali chýbať aj preto, že ich pravidelná konzumácia znižuje riziko vzniku žlčových kameňov o 25% .Jje to vďaka medi, fosforu, horčíku, mangánu i zinku.

Zbavíte sa migrény

Nedostatok horčíku môže spôsobovať viacero zdravotných problémov ako zvýšený krvný tlak, časté bolesti hlavy a rôznych častí tela. Pravidelná konzumácia kešu orechov zabezpečí , že telo bude v rovnováhe a zbavíte sa aj migrén.

Stredomorská strava je jedna z najzdravším.
Zdroj: Canva

Zlepší sa vám nálada

Stačia štyri kešu orechy denne a vďaka obsahu tryptofanu sa vám okamžite zlepší nálada. Ako antidepresívum pôsobia úplne ideálne.

Zdravšie zuby

Kešu obsahujú kyseliny anakardové, ktoré sú schopné likvidovať grampozitívne baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz a akné.

Ochránené oči

Kešu orechy obsahujú aj lutein a zeaxantin, antioxidanty, ktoré sú dôležité na udržanie zdravia očí. Ak konzumujete kešu denne, budete mať oči chránené pred infekciami a sietnicu pred škodlivými UV lúčmi.

Kešu pomôžu udržať štíhlu postavu
Zdroj: shutterstock

Stabilná hmotnosť

Orechy obsahujú zdravé tuky a spolu s horčíkom, ktorý je potrebný na reguláciu metabolizmu tukov a uhľohydrátov v organizme udržiavajú zdravú hmotnosť. Kešu sú ideálnou pochúťkou, pretože sú mimoriadne výživné a zasýtia vás na dlhší čas.

Lesklé vlasy

Meď obsiahnutá v kešu orechoch udrží vlasy lesklé, silné s hodvábnou textúrou. Kešu pomôžu vylepšiť aj farbu vlasov, pretože stimulujú tvorbu pigmentu melanínu.

autor:  Nina Nová