Foto: ROBO HUBAČ
#Lifestyle

Bývanie návrhára Milana Švingála: Keď prídem domov, cítim sa ako na dovolenke

Foto: ROBO HUBAČ
#Lifestyle

Bývanie návrhára Milana Švingála: Keď prídem domov, cítim sa ako na dovolenke

23.7. 13:36 Milan Švingál je úspešný slovenský návrhár, hviezdny vizážista a influencer. Bývanie v centre mesta vymenil za štýlový domček pri lese a Eva dostala exkluzívne pozvanie na návštevu.

Bývanie ľudí s neobmedzenou dávkou kreativity má vždy niečo do seba. Keď sa k nám dostalo, že návrhár Milan Švingál si pár minút od Bratislavy postavil dom obkolesený krásnou záhradou, vedeli sme, čie bývanie si pozriete na stránkach Evy najbližšie. Obrovské prekvapenie prišlo už v momente, keď sme zaparkovali pred jeho domom. Kvety z jeho záhrady prevoňali celú ulicu a spolu s čerstvým vzduchom lesa, ktorý obkolesuje novostavbu, vytvárali dokonalý mix. Ideálna lokácia na fotenie, keď sa v meste šplhajú teploty nad tridsaťpäť stupňov.

EVA: DOM ŠVINGÁL
Zdroj: ROBO HUBAČ

„Bývam tu tri a pol roka. Kúpili sme len stavebný pozemok, takže z toho, čo je tu teraz, tu nebolo vôbec nič. Bola to lúka, ktorú sme museli na začiatku celú vyrovnať. Dom som si nakreslil ja sám, na základe mojich finančných možností a na základe toho, čo sa mi páči a čo potrebujem. Architekt už iba vyhotovil projektovú dokumentáciu pre stavebné firmy. Chcel som bývať niekde, kde si to všetko urobím podľa seba. Byt kupujeme už s nejakou dispozíciou a veľa priestoru na vlastnú kreativitu tam už nie je,“ začína svoje rozprávanie Milan počas toho, ako sa prechádzame jeho pozemkom.

EVA: DOM ŠVINGÁL
Zdroj: ROBO HUBAČ

Menší domček obkolesený záhradou plnou lúčnych kvetov s jazierkom, kde kvitnú lekná. Spoza strechy domu vytŕča mohutný píniový les a celá skupinka novostavieb je tak geniálne skrytá pred ruchom mesta, že človek až ťažko uverí, že sa nachádzame len na skok od Bratislavy. Dom aj záhrada sú Milanovo dielo a projekt sa obišiel aj bez kreatívnych riešení dizajnérov. „Celý interiér je môj nápad. Vzal som si papier a kreslil som svoju predstavu. V dome sú dve spálne, jedna hosťovská a jedna moja. Obe majú otvorené kúpeľne.

Chcel som vytvoriť taký hotelový pocit. Je to praktické aj keď mám návštevu, ktorá nemusí behať v uteráku po chodbe. Spojená obývačka s kuchyňou je na veľkom priestore, naopak, chodby sú maličké. Priestor som sa snažil rozdeliť veľmi racionálne a nekresliť zbytočne veľa malých uzatvorených izieb,“ pokračuje.