Foto: Pexels
#Krása

Známa influencerka poradí ako sa navždy zbaviť vrások a škvŕn na pleti

Foto: Pexels
#Krása

Známa influencerka poradí ako sa navždy zbaviť vrások a škvŕn na pleti

26.7. 0:00 Moderátorka a influencerka Barbora Bakoš dobre vie, že kvalitná starostlivosť o pleť sa vypláca. Svojej pleti dopraje to najlepšie v boji proti pigmentovým škvrnám či prvým vráskam.

Aká je podľa teba najjednoduchšia a najefektívnejšia cesta k čistej, mladistvej a zdravej pleti?
Podľa mňa je to veľmi jednoduché: pravidelnosť, pitný režim a kvalitný spánok.

Ako vyzerá tvoja ranná a večerná beauty rutina? Čo v nej nesmie chýbať?
Moja ranná a večerná beauty rutina sa počas bežného dňa veľmi neodlišuje.
Ako prvý si ráno dám veľký pohár čistej alebo citrónovej vody. Následne si pleť vyčistím, nanesiem očný krém, sérum, denný krém, pleť si „prebudím“ face rollerom z mrazničky. Nezabúdam ani ja krk a dekolt, ktoré majú rovnako jemnú pokožku, ako je tá na tvári. A, samozrejme, výživný balzam. Potom podľa programu, ktorý ma v daný deň čaká, sa buď nelíčim vôbec, dám si iba opaľovací krém. Ak treba, ľahký mejkap si urobím, ale počas dňa aj tak väčšinou zmizne. Dávam si podkladovú bázu s kyselinou hyalurónovou a vitamínom E, ľahučký mejkap, ktorý nezaťažuje moju pleť, gél na obočie a zvyšok domaľujem len krémovou lícenkou, používam ju aktuálne aj ako tieň na oči a niekedy aj rúž. A, samozrejme, špirálu.
Večer si pleť opäť dôkladne vyčistím, nanesiem všetky zázračné vrstvy, čiže očný krém, sérum. Na večer si zvyčajne doprajem aj masáž guashou namiesto face rollerom, a preto aplikujem pár kvapiek oleja na tvár, krk a dekolt. A následne, samozrejme, krém. Niekedy si dávam aj textilnú masku, aby sa v noci pleť lepšie zregenerovala.

Barbora Bakoš
Zdroj: Vichy

Ktoré tri beauty veci si nikdy nezabudneš zbaliť, keď ideš na letnú dovolenku?
Balzam na pery, opaľovací krém s SPF 50+ a termálnu vodu v spreji.

Používaš produkty s SPF ochranou každý deň?
Áno, snažím sa každý deň, ale ako rada hovorím, všetko je dôležité robiť s mierou, a preto ak náhodou zabudnem, nerobím si z toho zbytočne ťažkú hlavu a nestresujem sa.

V akom veku si začala riešiť anti-age prevenciu?
Budem k vám úprimná, a preto sa priznám, že anti-age prevenciu až tak veľmi neriešim. Respektíve to, že sa pravidelne a kvalitne starám o svoju pokožku, je súčasťou môjho životného štýlu a nie nejakého úniku pred starobou. Myslím si, že pár mimických vrások a vrásky celkovo nie sú choroba ani niečo škaredé. Je dôležité naučiť sa vedieť starnúť s gráciou. A mať v živote vyhradený čas pre seba, a teda aj na starostlivosť o pleť, je veľmi dôležité nielen pre fyzickú, ale aj psychickú krásu.

Ilustračné foto
Zdroj: Vichy

Čím ťa oslovila novinka od Vichy Capital Soleil UV-Age Daily?
Oslovila ma preto, že v sebe spája výhody pleťového krému a zároveň opaľovacieho s vysokým SPF.

Keby si mala vyzdvihnúť tri benefity alebo tri špecialitky, ktoré Capital Soleil UV-Age Daily má, čo by to bolo?
UV-Age Daily ma oslovil svojou ľahučkou štruktúrou a zároveň nie mastným pocitom na tvári, lebo je na báze vody. A je to malé, skladné balenie, ktoré sa zmestí skoro do každej kabelky. A že napriek vysokému ochrannému faktoru nezanecháva biely povlak.

Pozorovala si na svojej pleti zmeny, odkedy používaš tento nový fluid od Vichy?
Veľkou zmenou alebo teda skôr výhodou je, že sa mi tento rok nespálil nos, a za to vďačím najmä UV- Age Daily od Vichy.

Ilustračné foto
Zdroj: Vichy

Ochranný štít pre vašu pleť

Capital Soleil UV-Age Daily ponúka pokročilú každodennú UV ochranu a zároveň bojuje proti starnutiu. Ako všetky dobre vieme, najúčinnejší boj proti vráskam je pravidelné používanie ochranného faktora. UV-Age Daily je anti-ageingový fluid na báze vody, ktorý poskytuje pokročilú UVA/UVB ochranu a zároveň pôsobí na existujúce známky fotostarnutia (vrásky, tmavé škvrny). Niacínamid redukuje tvorbu pigmentových škvŕn a peptidy účinne bojujú proti starnutiu.
Laboratóriá Vichy po rokoch výskumu vytvorili novú generáciu UV ochrany, ktorá je v rozpore s konvenciami a prináša transparentný finiš. Tajomstvom tohto formulačného úspechu je NETLOCK, multipatentovaná technológia. Táto inovácia je založená na princípe emulzie: UV filtre sú zachytené v gélových mikrokvapkách, ktoré na pokožke vytvárajú ultratenký jednotný ultraodolný film. Filter SPF 50+ znamená, že vaša pleť má najvyššiu možnú ochranu. Krém má hypoalergénnu formulu, je bez silikónov a nekomedónny, čo ocení aj pokožka so sklonom k akné.

autor:  Radoslava Morongová