×
#Krása

Na vlastnej koži: Laserom proti vráskam a pigmentovým škvrnám

23.4. 22:22 Frakčný resurfaceing patrí medzi najefektívnejšie metódy anti-agingu. O čo ide a aký výsledok môžete očakávať? Naša redaktorka Mirka Danielová absolvovala zákrok na vlastnej koži.

O čo ide?

Jedna z najefektívnejších foriem neinvazívneho antiageingu. Funguje na báze odstraňovania povrchových vrstiev pokožky tzv. frakciovanou metódou (frakcie kože sa odstraňujú, pričom okolitá koža zostáva neporušená, aby pomohla pri hojení.) Pri obnovovaní pokožky sa potom prirodzene vytvárajú vo zvýšenej miere kolagénové a elastínové proteíny.

Aký efekt chceme dosiahnuť?

Hladká pružná pokožka s uceleným farebným tónom. Zákrok je vhodný na ošetrenie jazvičiek, vrások, strií, pigmentových škvŕn a ochabnutosti pleti. Mimoriadne dobre funguje na odstránenie vejárikov okolo očí, vrások na čele či nad hornou perou.

Frakčný resurfaceing
Zdroj: archív

Zákrok absolvovala stylistka Mirka Danielová na klinike dermatológie, estetickej a laserovej medicíny A3Clinic v Bratislave.

"Mojím želaním bolo zlepšiť štruktúru pleti, zmenšiť póry a trocha naštartovať tvorbu kolagénu, keďže chcem k antiageigu pristupovať prirodzenou cestou. Pred zákrokom som dostala tabletku a hojnú vrstvu znecitlivujúceho krému. MUDr. Mária Brozmanová prikladala laserovú hlavicu tesne vedľa seba po celej pokožke tváre. Nebudem klamať, bolelo! Oblasť čela a líc bola znesiteľná, no brada, horná pera a okolie očí si vyžadovali veľkú dávku sebazaprenia. No vydržala som, hlavne hlavica pokožku „spáli“ len v stotine sekundy. Ošetrenie celej tváre trvalo pol hodinku. Okamžite po zákroku ma sestrička natrela hrubou vrstvou mastného regeneračného krému. Skutočne takou, ktorá upúta pozornosť. Preto ak si vyberiete tento zákrok, nepočítajte s tým, že by ste v ten deň alebo 3-4 dni po ňom príliš vychádzali z domu. Do výbavičky som od lekárky dostala ešte krém, špeciálne čistiace mydlo a exfoliačný krém. Žiadna fyzická námaha v ten deň! Pnutie na tvári cítite ešte tak 3-4 dni, samozrejme treba sa vyhýbať slnku, hrozí vznik pigmentových škvŕn a rôznych diskolorácií. Na piaty až šiesty deň sa pokožka začne šúpať. Trocha strašidelné, ale vedela som, do čoho idem. Úplne zošúpanie môžete očakávať cca týždeň po zákroku. Pokožka sa bude hojiť ešte po dva mesiace po tom a potom sa jedného dňa zobudíte a budete mať doslova NOVÚ krásnu pleť."