Foto: Matej Kalina
#Krása

Túžite po mladistvej a sviežej pleti? Vyskúšajte novinku Mary Kay Clinical Solutions®

6.12. 2021 7:30 Mary Kay predstavuje Mary Kay Clinical Solutions®. Kolekciu, ktorou značka vstupuje do oblasti dermokozmetiky. O benefitoch revolučnej novinky sa presvedčila aj naša šéfredaktorka Eva Blahútová a odporúča: "Začnite s ňou čo najskôr!".

"Spoločnosť Mary Kay verí, že veda a výskum idú ruka v ruke  s krásou," hovorí nezávislá kozmetická poradkyňa Lucia Ďurčeková, ktorá je o omladzujúcich a skrášľujúcich účinkoch nového radu Mary Kay Clinical Solutions® presvedčená.

EVA: Mary Kay Clinical Solutions®
Zdroj: Matej Kalina

Sila retinolu

Dermokozmetická kolekcia vám ušetrí čas aj peniaze, keďže ju tvoria len dva produkty – Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum a Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko. Retinolové sérum obsahuje čistý a účinný retinol v klinicky overenej 0,5-percentnej koncentrácii. „Tá sa už považuje za vysokú koncentráciu vitamínu A, pri ktorej sa retinol v pleti transformuje na kyselinu retinovú a spôsobuje celý rad efektov,“ upozorňuje Lucia. „Začína sa nadmerná exfoliácia pleti, keď stará pokožka ustupuje mladšej vrst­ve pod ňou. Retinol totiž urýchľuje deľbu nových buniek, stimuluje naše vlastné bunky na tvorbu kolagénu a elastínu, čím sa pleť stáva pevnou, pružnou a známky starnutia miznú.“

Sérum určené na večerné použitie pomáha docieliť zmiernenie hlbokých vrások, stiahnutie rozšírených pórov, redukciu pigmentových škvŕn a celkové zjednotenie tónu pleti. Pôsobí aj ako prevencia vzniku vonkajších známok starnutia pleti, ktoré sú výsledkom prirodzeného procesu obnovy buniek, preto je vhodné takmer pre všetky vekové kategórie.

Mary Kay Clinical Solutions®
Zdroj: Mary Kay

Skvelé duo

Citlivejšiu pleť môže používanie retinolových prípravkov zo začiatku podráždiť. Ako sa tomu vyhnúť?

„Aplikácia intenzívnej koncentrácie retinolu je spojená s procesom retinizácie pleti, ktorý je výsledkom štúdií odborného tímu Mary Kay a dermatológov. Ide o obdobie, keď si pleť postupným zvyšovaním aplikácie retinolu zvyká na účinnosť prípravku. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko. Obsahuje rastlinné oleje, ktoré pleti dodajú účinnú dávku bohatých mastných kyselín a spoločne s glycerínom a trstinovým skvalánom pomáhajú zabrániť strate hydratácie. V procese retinizácie je hydratácia kľúčová, pretože pleť môže byť dočasne citlivejšia a suchšia,“ vysvetľuje nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay.

Mary Kay Clinical Solutions®
Zdroj: Mary Kay

Presný návod

Skvelým benefitom radu Mary Kay Clinical Solutions® je zrozumiteľný návod retinizácie, ktorý vás prevedie ôsmimi týždňami takzvaného tréningu pleti. Vďaka presným krokom a kombinácii dvoch produktov dosiahnete maximálny efekt bez podráždenia pokožky. „Už po štyroch týždňoch zbadáte výrazné osvieženie, obnovenie a omladenie pleti. Neskôr zmiznú jemné vrásky a tie hlbšie sa zmiernia. Reliéf pokožky sa vyhladí a rozžiari. Vyskúšajte novinku od Mary Kay teraz. Zima je totiž na retinolovú kúru ideálnym obdobím,“ radí Lucia Ďurčeková a my súhlasíme. Zaradením séra a upokojujúceho mlieka  z Mary Kay Clinical Solutions® Kolekcie doprajete pleti preventívnu dávku prospešných a účinných zložiek, ktoré sa postarajú o dlhodobý a prirodzene mladistvý vzhľad.

Vďaka najnovším vedeckým poznatkom a inováciám procesov výroby prináša spoločnosť Mary Kay kozmetické produkty v najvyšších štandardoch kvality a účinnosti. Vo vlastnom výskumnom a vývojom centre zrealizuje viac ako pol milióna testov nových produktov a zložiek ročne. Dôkazom úsilia značky uvádzať na trh nové a skutočne účinné produkty je to, že Mary Kay je držiteľom už viac ako 1 600 patentov.

Mary Kay Clinical Solutions®
Zdroj: Matej Kalina

Dermokozmetická Mary Kay Clinical Solutions® Kolekcia obsahuje:

• Mary Kay Clinical Solutions®

Retinol 0.5 sérum

• Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko

Lucia Ďurčeková, nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay, odporúča používať dvojicu prípravkov aspoň pol roka. Vtedy bude vaša pleť naozaj ako vymenená.

„Mary Kay Clinical Solutions® Kolekciu používam už ôsmy týždeň a môžem potvrdiť, že moja pleť je doslova znovuzrodená,“ hovorí šéfredaktorka Eva Blahútová.