Foto: Assay cosmetics
#Krása

Kozmetická výbava na leto pre svieži a žiarivý vzhľad

Foto: Assay cosmetics
#Krása

Kozmetická výbava na leto pre svieži a žiarivý vzhľad

23.6. 0:00 Konečne sme sa dočkali teplého a letného počasia. Slnko a teplo slnečných lúčov aktivuje látkovú výmenu a tým je prospešné pre naše zdravie, prebúdza v nás chuť do života a zlepšuje nám náladu. Preto leto milujeme. Ak si ho chcete užiť naplno, nezabúdajte na starostlivosť o svoju pleť, aby zažiarila aj bez mejkapu!

Leto je pre našu pleť náročným obdobím. Intenzívne slniečko a časté kúpanie v bazéne našu pleť nadmerne zaťažuje, čo sa môže prejaviť suchou pleťou, ktorej chýba energia. Preto sme si pre vás pripravili niekoľko kozmetických vychytávok, ktoré vám zaručia svieži a žiarivý vzhľad aj počas letných mesiacov.

Chráňte pleť pred UV žiarením

Vedeli ste, že UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie? Až 90% tohto žiarenia predstavuje UVA žiarenie, ktoré preniká až do vrstvy pleti, ktorá sa nazýva epidermis. V nej sa nachádzajú elastínové a kolagénové vlákna, ktoré sa vplyvom UV žiarenia lámu, čo vedie k líniám a vráskam. Preto tip číslo jeden, dbajte na dôkladnú ochranu tváre pred slnkom!

Ilustračné foto
Zdroj: Assay cosmetics

Vyskúšajte UV ochranu od ANNEMARIE BÖRLIND, prémiovej prírodnej kozmetiky, ktorej vedecký tím prišiel s aktívnym rastlinným komplexom DNA-Protect, ktorý sa nachádza v opaľovacom ANTI-AGING DNA protect kréme. Dokáže neutralizovať kyslíkové radikály, ktoré sa tvoria vplyvom UV žiarenia a zapríčiňujú predčasné starnutie pleti. Navyše chráni kožné bunky pred oxidačným stresom, čím eliminuje poškodenie buniek a nadmernú tvorbu pigmentácii.

Navyše je obohatený o vitamín E a riasu KOMBU, ktoré tvoria účinný anti-aging komplex a chránia pleť pred predčasným starnutím.

Doprajte pleti pravidelnú hydratáciu

Tip číslo dva, doprajte pleti vodu. Pleť potrebuje hydratovať na to, aby si udržala ochranný plášť, ktorý je namáhaný častým kúpaním sa vo vode, ale aj slnečným žiarením. Inak môže reagovať podráždením či nadmerným vysušením, čo je znakom toho, že jej ochranná bariéra bola narušená. Hydratácia je kľúčom aj k prevencii vrások - správnou starostlivosťou s kyselinou hyalurónovou dokonca dokážete eliminovať drobné línie a vrásky a zachovať si mladistvý vzhľad!

Ilustračné foto
Zdroj: Assay cosmetics

Na denné použitie vám odporúčame hyalurónové sérum 2-fázový hyaluron shake od ANNEMARIE BÖRLIND, ktorý v lete môže aj nahradiť váš denný krém. Obsahuje botanickú kyselinu hyalurónovú z rôsolovky a bio aloe vera, ktore je kokteilom vitamínov, minerálov a aminokyselín. Pravidelne by ste si mali dopriať aj intenzívnu starostlivosť s koncentrovanými účinnými látkami.

Značka ANNEMARIE BÖRLIND prináša koncentrované kozmetické produkty, ktoré vám poskytnú starostlivosť ako zo salónu. Odporúčame vám 2-3x týždenne aplikovať ich koncentrát s kyselinou hyalurónovou BEAUTY SHOT Hydrobooster, na ktorý si aplikujete hydro gélovú masku.

Ilustračné foto
Zdroj: Assay cosmetics

A aby ošetrenie s kyselinou hyalurónovou bolo dokonalé, aplikujte si aj hyalurónové hydratačné obklady na oči, ktoré obsahujú štyri kyseliny hyalurónové, ktoré pôsobia od povrchu pleti až do jej hlbších vrstiev, preto poskytujú komplexné omladenie očného okolia.

Ilustračné foto
Zdroj: Assay cosmetics

Zásobte ju potrebnými vitamínmi, bude žiariť aj bez mejkapu

Vitamíny sú hotovým zázrakom v kozmetike. Napríklad taký vitamín C a E sú účinnými antioxidantmi, ktoré chránia pleť pred voľnými radikálmi, teda pred predčasným starnutím, nadmernou pigmentáciou, vráskami a mdlým tónom pleti. Ale majú aj iné benefity. Napríklad vitamín E pôsobí na bunkovej úrovni pleti, má významné hydratačné účinky, navyše pôsobí proti pigmentovým škvrnám, vráskam a strate pevnosti. Vitamín C pôsobí tiež na bunkovej úrovni, detoxikuje pleť a eliminuje pigmentové škvrny. Navyše zabraňuje odbúravaniu kolagénu (na čo má vplyv aj slnečné žiarenie), vyrovnáva tón pleti a dodáva jej žiarivosť.

Ak hľadáte skutočne koncentrované množstvo vitamínov v kozmetike, vyskúšajte BEAUTY SHOT Vitamin Energizer a vitamínovú DUO masku od ANNEMARIE BÖRLIND. Tieto dva kozmetické zázraky, ktoré vám poskytnú starostlivosť ako zo salónu, obsahujú koncentrované množstvo vitamínov zo super ovocia goji, acai a rakytník, ktoré obsahujú 10x väčšie množstvo vitamínov ako citrusové plody. Vďaka koncentrovanému množstvu vitamínov sľubujú žiarivý vzhľad pleti plný energie.

Ilustračné foto
Zdroj: Assay cosmetics

A ako zabezpečiť pleti dostatok vitamínov aj cez deň? Vitamínovým sérom energizér z pomarančových kvetov, ktorý dodáva pleti novú vitalitu, energiu a žiarivosť, a vďaka jojobovému a makadamiovému oleju získa pružnosť a elasticitu.

Ilustračné foto
Zdroj: Assay cosmetics
autor:  PR článok