×
#Krása

S ČEPEĽOU v ruke: Ženy, odvážte sa oholiť si TVÁR!

10.1. 7:33 Čo je dermaplaning a prečo musíte podľahnúť tomuto kozmetickému trendu? Všetko, čo by ste mali vedieť ešte pred tým, než vezmete čepeľ do ruky.

Téma dermaplaningu rozvírila za posledné roky množstvo emócií. Jedni na ošetrenie nedajú dopustiť, iní ho zatracujú. Pritom ide o jednoduché, bezbolestné a hlavne účinné ošetrenie a overené rokmi, ktoré dodá pleti povestnú žiarivosť. Než sa však do dermaplaningu pustíte, je dôležité položiť si niekoľko otázok. A poznať tie správne odpovede.

Zdroj: Pexels

1. Čo je dermaplaning?

Ak je vám toto slovo cudzie, hneď vysvetlíme. Laicky by sme dermaplaning mohli opísať ako holenie tváre, no zas až také jednoduché to nie je. Namiesto klasickej žiletky určenej na telo sa v tomto prípade používa špeciálna exfoliačná čepeľ alebo skalpel. Dermaplaning má obdobnú funkciu ako exfoliácia, teda slúži na odstránenie odumretých kožných buniek a iných foriem nežiaducich usadenín na povrchu pleti. Zbaviť sa tak môžete zároveň jemných chĺpkov na tvári označovaných aj ako vellus či broskyňové páperie. Ide o jemné, krátke a bezfarebné chĺpky na tvári, na ktoré nemá vplyv hormonálna činnosť. Ich viditeľnosť je u každého iná, a preto ženy viac či menej obťažuje ich výskyt.

Video