×
#Krása

7 chýb, ktoré zhoršujú akné: Kendall Jenner ich už nerobí, preto má opäť krásnu pleť!

23.1. 17:13 Akné má viacero príčin, niektoré z nich môžete ovplyvniť vhodnou kozmetickou rutinou. Prišla na to aj najúspešnejšia súčasná modelka Kendall Jenner. Základom je čistenie!

Najmladšiu miliardárku kedysi trápilo akné, dnes však po ňom niet ani stopy. Kendall nedá dopustiť na dôkladné čistenie pleti. Tvár si umýva dva a niekedy aj trikrát denne. A vyhýba sa týmto chybám:

1. Ruky na tvári

Najlepšie, čo môžete urobiť, je držať ruky čo najďalej od tváre. Počas dňa chytíte množstvo predmetov od tovaru v obchodoch, cez veci dennej potreby až mobil. Všade tam na vás číha množstvo baktérií, ktoré si rukami môžete preniesť až na tvár. Ešte jednoduchšie to majú baktérie usadené na mobile, každým priložením telefónu k uchu sa na pleť dostáva množstvo baktérií, ktoré spôsobujú rôzne nepríjemnosti ako akné.

2. Večer sa vám nechce

Prvé a najdôležitejšie skin care pravidlo znie: vždy si pred spaním čistite tvár. Aj vtedy, keď sa vám nechce, alebo idete spať neskoro v noci. Každý večer aspoň minútu masírujte tvár špeciálnym čistiacim prostriedkom a robte to namokro – voda aktivuje účinné látky. Čistiaci prípravok potom dôkladne zmyte.

Večerné čistenie je základ.
Zdroj: Shuteerstock

3. Vlasový styling

Vyrážky na čele bývajú často spôsobené aj následkom nedostatočne vymytého šampónu alebo kondicionéra, ktorých stopy zostávajú na pokožke a dráždia ju. Vyrážky môže vyvolať aj lak na vlasy, preto si po takomto stylingu očistite čelo navlhčenou utierkou.

4. Obliečky na vankúš

Obliečka na vankúš absorbuje všetko. Okrem nočných mor aj zvyšky kozmetických prípravkov, ktoré ste použili na tvár a vlasy, pot i nečistoty z rúk. Ak nie všetku posteľnú bielizeň, tak aspoň obliečku na vankúš vymieňajte každý týždeň.