#Horoskop

Moderný dizajn od podlahy

#Horoskop

Moderný dizajn od podlahy

9.2. 2015 12:09 Nielen módne trendy z móla sú zaujímavé. Svoje si pýta aj dizajn domácnosti.

Všetko sa začína od podlahy a tie, ktoré vieme, koľko úsilia a nervov stojí dlážku udržiavať čistú a aký efekt urobí dobrá krytina, nenechávame nič na náhodu. Hoci ešte nevymysleli dlážku, ktorá by sa upratovala sama, aj v tomto segmente nastali veľké zmeny. „Veľký dopyt je po zaujímavom vzhľade v kombinácii s týmito vlastnosťami, čo spĺňajú laminátové podlahy najnovšej generácie,“ hovorí Zdislava Černá zo spoločnosti Quick-Step.

Stálicami v ponuke ale zostávajú aj časom preverené prírodné materiály – drevo, ľan, konope, bambus či vlna. Dizajny majú škálu od klasického po „starý“ (s trhlinami, zárezmi po píle či známkami brúsenia), na povrchu matné, vysoký lesk je okrem malých akcentov vecou minulosti.

Betónové drevo 

Do moderných interiérov čoraz častejšie vstupuje betón. Podlahy Quick-Step idú v súlade s týmto trendom – ako síce betón, ale v skutočnosti sú drevené a hrejivé. Štruktúra borovicového dreva je v betónovom dizajne odtlačená dokonca aj hmatateľne. Takáto podlaha je atraktívna najmä v kombinácii s nábytkom v štýle vintage a s fluorescenčnými farbami. 

Black is back

Až doposiaľ bolo mimo možností súčasných technológií autenticky napodobniť štruktúru spáleného dubu, typického pre japonskú architektúru, v ktorej sa používa spálené borovicové drevo na obloženie vnútorných stien, aby sa hmyz zbytočne nepchal dovnútra. Múzeum Van Gogha v Amsterdame vyvinulo technológiu pre tvorbu presných replík obrazov – reliéfografiu. Tú technológiu teraz využívajú aj trendy výrobcovia podláh pri výrobe akože spálenej čiernej borovicovej podlahy. V kombinácii so svetlými stenami vytvorí štýlový a moderný interiér.

Nových dizajnov je však oveľa viac. „Veľký dôraz sa kladie predovšetkým na nové spracovanie prírodných materiálov a sofistikované poňatie minimalizmu. Ľudia však od svojej podlahy požadujú okrem krásneho a autentického vzhľadu aj čo najlepšie funkčné vlastnosti – odolnosť, jednoduché položenie a rýchlu údržbu,“ dodáva „dáma cez podlahy“ Z. Černá.

Zdroj: Lucia Skladanová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra