Kolekcia New West Home, F&F
Foto: F&F
#Horoskop

Veľké jarné upratovanie farieb

Kolekcia New West Home, F&F
Foto: F&F
#Horoskop

Veľké jarné upratovanie farieb

21.3. 2015 11:00 Dizajnérka Jasna Opavská odporúča pastelové odtiene na zväčšenie priestoru

Spolu s F&F Home poradí, ako si zbytočne nezmenšovať malú miestnosť a poradí triky na veľké priestory 

Zariaďovať malé priestory dá zabrať nielen laikom, ale aj odborníkom. Úprimne si ale povedzme, že im to ide predsa len viac od ruky. Nahromadenie doplnkov neprináša zväčša želaný výsledok a dôraz treba podľa Jasny Opavskej klásť na celok. “Menej je niekedy viac” – to je to správne heslo, ktoré v interiéri platí bez ohľadu na štýl či aktuálne trendy. Je to podobne ako so šperkami, jeden výrazný je určite lepšia voľba ako veľa nesúrodých.” V malej miestnosti tiež treba dbať na to, že aj málo doplnkov môže pôsobiť preplácané.  

New West Home, F&F
New West Home, F&F
Zdroj: F&F

Ďalším otáznikom sú farby. Pri nich však platí jednoduché pravidlo, malý priestor si vyžaduje čo najsvetlejšie odtiene. “Podľa mňa je najdôležitejšie ako je priestor presvetlený denným svetlom. Keď je svetla málo, netreba ho zbytočne zaťažovať tmavými, ťažkými farbami,” objasňuje Jasna Opavská. 

“Veľký priestor toho znesie oveľa viac, ako malý,” skonštatovala Jasna Opavská. Preto hor sa do experimentov! Áno je tam ten malý hlások, ktorý hovorí: s mierou, s mierou. Nemáme na mysli výsostne čiernu domácnosť, ale zaujímavé doplnky v podobe vankúšov či rámikov na fotky. Vo veľkej izbe si svoje miesto nájdu aj zvieracie vzory, ktoré treba kombinovať s citom rovnako v móde ako aj v bytovom dizajne. 

Ak teda chcete, aby interiér pôsobil väčší, jasnejší a čistejší, zvoľte si pastelové odtiene. Navzájom sa dajú skvelo kombinovať.

Svetlý vlnený vankúš
Svetlý vlnený vankúš
Zdroj: F&F
Geometrický vzor na hrnčeku
Geometrický vzor na hrnčeku
Zdroj: F&F


Video

Diskusia
#evahriesnedobra