#Horoskop

Premeňte svoj balkón na rozprávku, z ktorej nebudete chcieť odísť!

#Horoskop

Premeňte svoj balkón na rozprávku, z ktorej nebudete chcieť odísť!

14.4. 2015 11:45 Prichádza obdobie, kedy nás to čoraz viac ťahá von, nabrať energiu zo slnečných lúčov. Predstavte si ako sa o vás opierajú slnečné paprsky, popritom ako si vychutnávate svoju rannú dávku kofeínu hoci aj v pyžame.

Áno, aj váš desivo chladný, malý, panelákový balkón, môže byť  ideálnym miestom oddychu. Že si to neviete predstaviť? Prinášame vám pár užitočných tipov, ako premeniť obyčajný balkón na vašu vlastnú mini oázu pokoja.

1. Zbavte sa nepotrebných vecí

Uvedomte si, že balkón nemusí slúžiť len ako úskladňa starých vecí. Vyhoďte z neho všetko nepotrebné, veci uložte do pivnice. Pri tejto fáze, ruku na srdce. Ak niečo bezdôvodne roky odkladáte nemilosrdne sa toho zbavte. Staré haraburdy zbytočne zaberajú miesto.

2. Začnite od podlahy

Možno sa vám na prvý pohľad zdá, že to nebude jednoduché. V obchodoch je už  ale dostatok krytín vhodných aj na balkón, ktoré majú jednoduchú aplikáciu a na zimu ich môžete zase poskladať naspäť. Uvidíte, že tento krok povýši váš balkón na vyšší level.

3. Miesto na sedenie

Neodmysliteľnou súčasťou vášho nového balkóna musí byť dostatočne komfortné miesto na sedenie. Vyberte si drevený, či kovový záhradný nábytok. Ak ste kreatívne, môžete si vytvoriť aj efektné sedenie pomocou paliet. Stačí pridať vankúšiky a je to!

4. Miesto na váš drink

Čo už by to bolo za miesto oddychu, ak by ste si nemali kam položiť váš obľúbený nápoj? Ranná kávička, zdravá limonáda alebo večerné dve deci bieleho... To všetko chutí v letných dňoch na vzduchu akosi lepšie. Preto si zaobstarajte stôl. Ak patríte medzi tie šťastnejšie a váš balkón má pár metrov štvorcových navyše, vyberajte  taký, na ktorom sa dá podávať aj romantická večera. Ak ste majiteľkou mini balkónu, nevadí. Existujú aj praktické, skladacie stolíky.

5. Rastliny

Dostávame sa k bodu, ktorý je alfou a omegou krásneho balkóna. Hlavná podstata vyjsť z bytu je predsa aspoň trochu sa priblížiť k prírode. Zasaďte si obľúbené bylinky. Doprajte si aj pár väčších rastlín, ktoré vám okrem atmosféry zabezpečia aj súkromie.

6. Súkromie

Keď sme ho už spomenuli, povedzme si úprimne. Nevýhodou bývania v bytovke sú častokrát práve tí susedia. Rímske alebo bambusové rolety skvele poslúžia ako ochrana pred zvedavými pohľadmi susedov a ľudí z ulice.

7. Ešte to niečo chce!

Posledný, nemenej dôležitý bod sú dekorácie. Veríme, že tu sa každá z vás vyblázni dosýta. Pridajte na váš balkón zaujímavé osvetlenie, svietniky, kvetináče alebo romantické sviečky. "Wow efekt" spravia aj textílie v podobe vankúšov, závesov alebo koberca. Ak sa bojíte, že vám to zničí nepriaznivé počasie, zaobstarajte si truhlicu. Môže slúžiť ako štýlový doplnok, ale aj praktický odkladací priestor.

Viac tipov nájdete v galérii!


Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra