#Fotostory
Vysoké Tatry.
Foto: Pixabay

Dovolenku snov prežijete na Slovensku: 5 najčarovnejších miest, ktoré máme DOMA!

10.6. 11:27 Dovolenku v tomto roku absolvujte na rodnej hrude! Verte či neverte, ale radšej verte, že polosmutný imidž, ktorý možno má u vás slovenská domovina, spoľahlivo napraví návšteva našich dolín, luhov, hájov, vrchov, jazier, prameňov, hradov a malebných dediniek.  A čo je najdôležitejšie, budete v bezpečí!

Keď od výletu nebudete očakávať more, džungľu a mrakodrapy, isto sa na adresu trvalého bydliska nevrátite v polodepresívnom stave.

Vlkolínec
Zdroj: PIXABAY

1. Prekvapenie dňa: Ružomberok a spol.
Pozvánka na víkendový výlet do Ružomberka sa na prvý pohľad môže ukazovať ako vtip. Nevábne voňajúce mesto medzi Žilinou a Liptovským Mikulášom však svoj papierenský zápach vyvažuje vysokým množstvom turistických perál v blízkom okolí. Pár kilometrov smerom na východ sa veľkej obľube (osobitne u poľských turistov) teší aquapark Bešeňová, v ktorom sa môžete vyšantiť v takmer dvoch desiatkach bazénov so železitou oranžovou vodou.

Ak sa vyberiete opačným smerom, naskytne sa vám pohľad na írečitú slovenskú dedinu Sliače. Hlboko – respektíve skôr vysoko – v horách je ukrytý ešte írečitejší Vlkolínec. V roku 1993 bol zapísaný na zoznam kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a môžete si z neho spraviť pešiu túru na Malinô Brdo. Rovnako ako na Orave aj v ružomberských končinách sa v blízkosti atrakcií núka ubytovanie na každom kroku a v každej cenovej relácii. Hlavu možno zložiť aj v nových hoteloch priamo pri bešeňovských termálnych bazénoch, alebo naopak v dreveniciach v samom srdci Vlkolínca (mimochodom, niektorých vyzývavo luxusne zariadených).

autor:  red.
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra