Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Posledná kvapka vzťahu: Tak málo stačí, aby krachlo ročné chodenie, či 15-ročné manželstvo

Posledná kvapka vzťahu: Tak málo stačí, aby krachlo ročné chodenie, či 15-ročné manželstvo
Trpezlivosť má svoje hranice.

Posledná kvapka má zaslúžene významnú povesť, lebo býva taká banálna, že rozum zastavuje.

 

Psychológovia vravia, že význam poslednej kvapky zďaleka nie je v jej bezvýznamnosti, ale v lavíne, ktorú spustí. Skutočne poznáme vzťahy, ktoré sa skončili pre vlasy vo vani, ponožky a „špaky, ktoré furt zahasil v kvetináči s muškátom“. Stačí stisnúť zdanlivo maličký a zdanlivo neviditeľný gombíček a už to ide. Tie konce môžu vyznieť nezmyselne a ako blesk z jasného neba, ale je to len zhoda okolností, faktor, ktorý nachýlil jazýček váh na druhú stranu. 

 

Milunké

Môj frajer bol lakomý až hrôza. Stále chodil po dome, zhasínal svetlo, kontroloval odber teplej vody a mentoroval, aby som sa menej kúpala, v obchode ho obchádzali mdloby všade mimo kútika so zlacnenými výrobkami s končiacim sa dátumom spotreby a keď mal niečo zaplatiť, bolo mu regulárne do plaču. Demonštratívne mi vyberal veci z vozíka a začudovane sa pýtal: A toto je načo? A toto? Aj TOTO?! Raz som išla vysypať smeti a celý pobúrený zbadal, že idem vyhodiť týždňové rožky. Však mohli byť dobré na strúhanku! – vyčítavo na mňa pozrel. Na druhý deň som sa odsťahovala.

 

Štýlové

Chodili sme spolu dva roky a žili tri. Vždy zabudol na moje narodeniny. Vždy. Samozrejme, to nebol najväčší problém, ale ku koncu som si už počkala a čisto zo zvedavosti som to potiahla až do večera. Nič. Už mi blahoželali všetci, furt mi pípal mobil, a keď som vybrala z chladničky víno, spýtal sa ma: My niečo oslavujeme? Víno som dopila, umyla som po sebe pohár, pobalila som si kufor a o polnoci som už sedela v taxíku.

Drvivá väčšina mužov považuje rozchod za neprijateľný, nevysvetliteľný.

Dekadentné

„Vyberali sme naše prvé vianočné ozdoby v živote. Zvrhlo sa to na boj na život a na smrť, dokazovanie vkusu, pravdy a teatrálnu výmenu názorov prešpikovanú invektívami rôzneho druhu. Nakoniec sme si každý kúpili vlastnú súpravu, ja fialovo-striebornú, on červeno-zlatú a šťastné a veselé sme si už ani nezaželali.

 

Jalové

Jednak som celý čas zarábala viac ako on, to by mi až tak nevadilo, ale nevidela som uňho žiadnu snahu, aby sa to zmenilo. Naopak, v pohode sa zabýval v novej úlohe, pyšne všade rozprával, aká som šikovná, a nakoniec vyhlásil, že nech pokojne porodím a vrátim sa do práce, že on doma zostane na materskej dovolenke. Čo už sa tí chlapi dnes načisto zbláznili?!

 

Finančné

Chodila som s boháčom. Fakt dobre zabezpečeným chlapíkom, ktorý ma však nijako nerozmaznával, a ja sprostá som bola vždy pyšná na to, že jeho peniaze nepotrebujem. Až raz. Nevyšla mi jedna vec, lebo som začínala s podnikaním a potrebovala som si požičať tri tisícky. PO-ŽI-ČAŤ. To ste mali vidieť. Zrazu mal toho strašne veľa, nedvíhal, zatajoval sa, vyhýbal sa mi, krútil sa a – nepožičal. Keď sme sa potom horko-ťažko stretli, spýtal sa ma: A čo si taká smutná? Somár.

 

Toto je dôvod na rozchod?!

Keď sa vzťah vlečie v kríze a jedovatosť sa hromadí, málokto nájde ten správny triezvy moment, kedy to uťať. Ženy sú v tejto disciplíne extra špeciálne vycvičené, pekne si to všetko sporíme na duši a v mozgových závitoch, mlčíme, zazeráme, predýchavame, je teda logické, že to rupne v najmenej príhodnej chvíli. Syndróm poslednej kvapky využívame na parádnych 75 percent, nečudo, že drvivá väčšina mužov potom považuje rozchod za neprijateľný, nevysvetliteľný a srdcervúco sa dožaduje logického vysvetlenia. 

Čítajte viac o téme » Vzťahy a sex, Vzťahy v rodine, Láska a vzťahy , Láska v kríze, Vzťah

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Alkoholičkou sa môžeme stať aj s jedným pohárom vína
Ako sa dopracovať k naozajstným priateľkám?
Čo najviac zaujíma ženy v sexe?
10 účinkov v jednom stylingu vlasov
Kde na to chodia?! Najlepší milenci pod slnkom sa riadia týmito babskými...
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×