Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Koleník: Posteľová scénka? Môj veľký sen bola pani Janka!

Koleník: Posteľová scénka? Môj veľký sen bola pani Janka!
Ku šťastiu mi chýba si len uvedomiť, že mi nič nechýba, a neštvať sa za tým, čo mať nemusím.

Keďže som nikdy v žiadnom kinofilme poriadne nehral, do kina chodím snívať a závidieť, priznáva Ján Koleník.

Narodil sa v Banskej Bystrici. Hneď po skončení VŠMU získal angažmán v činohre Slovenského národného divadla, kde ho môžete vidieť každú sezónu vo viacerých predstaveniach. Čerstvý držiteľ OTO hral aj vo vynikajúcom tv seriáli Kriminálka Staré mesto, Keby bolo keby a je hviezdnou stálicou populárneho Paneláka. Tento rok by mal natočiť celovečerný fantasy film Zberateľ, v ktorom mu Andy Kraus vyčlenil úlohu upíra.

Janko. My vieme, že treba ísť po vnútorných hodnotách a nielen po povrchu. Že si skvelý herec a že si nám duchaplne odpovedal na otázky na telo. Vieme. Ale zabijeme sa, keď na fotkách vyzeráš takto?!

Keby si mohol vymeniť svoju pozíciu sexsymbolu za nejakú inú, ktorá z nasledujúcich by to bola? A) moderátor televíznych novín; B) spevák v rockovej kapele; C) špičkový neurochirurg.

Ďakujem, pred všetkými možnosťami sa skláňam. Ale ak by som si mohol vybrať, radšej by som bol napríklad dobrovoľníkom v zvieracích útulkoch alebo stavbárom vodovodu v Afrike.

Vieš, že keď hráš v SND a náhodou si sporo oblečený, tak ženy v obecenstve na chvíľu zadržia dych?

A vieš, že aj ja zadržiavam dych, keď vťahujem brucho? (smiech)

Nie je atraktívny zovňajšok limitujúci v tom, do akých úloh ťa zvyčajne obsadia?

Každý zovňajšok je limitujúci. A, samozrejme, každý chce hrať zvyčajne to, čo nehrá a ako naschvál to hrá práve jeho kolega. Ale horšie asi je, keď narazíte na herecké limity. Televíziu robím rád, ale vďaka za divadlo, kde máme obyčajne viac hereckých strún, na ktorých hrávame.

S Maštalírom ste sokovia? Prerezávate si gumy na autách a tak?

Nemyslíš, že prerezávať gumy na autách je detinské? My sme už omnoho rafinovanejší!

Čo najdôležitejšie robíš pre svoje telo a čo pre dušu?

Hoci to nie je jednoduché, snažím sa ich udržiavať v rovnováhe láskou k pohybu, umeniu a cestovaniu, jedeniu, spaniu a kamaráteniu sa.

7 obrázkov v galérii Ku šťastiu mi chýba si len uvedomiť, že mi nič nechýba, a neštvať sa za tým, čo mať nemusím.

Čie uznanie ťa teší najviac?

Uznanie niekoho, kto to so mnou myslí dobre. Alebo uznanie toho, kto ma predtým konštruktívne skritizoval a ja som dokázal zmeniť jeho mienku. Všeobecne sú herci zvláštni. Neustále túžia po uznaní režisérov a divákov. Uznanie je príjemné.

Ktorá herecká úloha bola zatiaľ pre teba najnáročnejšia?

Všetky tie o viere a o Bohu. Neviem, prečo ma jeden z mojich obľúbených režisérov, Roman Polák, vždy trápi postavami, ktoré majú v týchto otázkach jasno. Ale neprotestujem, lebo sa veľa dozviem.

Ako dlho ti trvá naučiť sa text divadelnej hry?

Až do premiéry ho väčšinou neviem. Lebo je rozdiel vedieť texty a zároveň rozumieť tomu, čo hovorím. Od slov k obsahu je vždy tŕnistá cesta.

7 obrázkov v galérii Veľmi rád a úprimne závidím, keď ma niečo dostane.

Baví ťa viac dráma alebo komédia?

Komédia. Rozosmiať diváka inteligentne, nenásilne a vtedy, keď to chcem ja, býva poriadne dramatické.

S predstavením Kto zhasol svetlo cestuješ aj s kolegami momentálne po celom Slovensku. Aké je to prísť za svojím divákom? Neraz aj do kultúrnych domov, v ktorých sa čas zasekol?

To, že sa stretneme s divákmi osobne v divadle, pofotíme sa a normálne pokecáme, im možno otvorí oči a nás to zase nabíja energiou. Tie smutné kiná s atómovými krytmi pod nimi, v ktorých hráme, spolu s ich zvláštnou minulosťou zrazu na dve hodiny opäť ožívajú. A to ma baví.

Pochádzaš z Bystrice, takže ty si taký hôrny chlapec... Nie je ti v betónovej Bratislave smutno?

Nie je, pretože som v nej, presnejšie na kraji tohto mesta, objavil malý kopec, pod ktorým som sa usalašil a do centra chodím len pracovať. Potrebujem ticho, vôňu trávy a lesa, zvuky prírody; architektonický a štýlový neporiadok, ktorý tu máme, na mňa vplýva zle. Česť výnimkám.

Kam utekáš, keď nechceš byť videný, spoznaný a otravovaný?

Vtedy neutekám. Radšej nikam nejdem. A keď už niekde som a náhodou cítim, že som videný a spoznaný, tak otravujem tým, že sa aj ja rád zoznámim a spoznám, aby to nebolo len jednostranné.

Nie si žiadny salónny lev a neexistujú s tebou žiadne škandalózne zábery. Robíš aspoň v súkromí niečo, čo sa nepatrí...? Nejaká malá škandalózna neresť?

A čo sa nepatrí? Špárať sa v nose? A kto to nerobí?... (smiech)

Kto je pre teba najväčší žijúci herec/herečka?

Ospravedlňujem sa, je to veľmi subjektívne. Ide aj o to, na koho sa rád dívam. A tak momentálne a vlastne navždy Milka Vášáryová.

7 obrázkov v galérii Keď ma niečo nadchne v divadle, som rád, že v tom nehrám, lebo by som si to nemohol pozrieť.

S ktorou fešandou by si si strihol posteľovú scénku?

Môj veľký sen bola pani Janka. (Božidara Turzonovová v seriáli Panelák, pozn. red.) Ale Andy Kraus to v poslednej chvíli otočil. Na ostatné sa sťažovať nemôžem. Každá pekná mladá herečka končí v Maslákovej posteli.

Vieš o tom, že Maslák je aj skutočný slovenský mafián, ktorého nedávno zadržali, a že Maslák sa volá aj skvelý český bežec, majster Európy?

To, že je skutočný, viem, a odkedy to viem, hrám to inak. V Paneláku skôr tlačím na iné stránky Masláka ako na to, že robí to, čo robí.

Fakt je točenie „erotického dusna“ tak strašne trápne a kŕčovité, ako sa hovorí?

V kŕči by som bol z Natalie Portman, lebo ju nepoznám. Ale tu na Slovensku sa poznáme všetci. Problém pri intímnych scénach je prekročenie vzájomnej osobnej zóny, blízkosť, dotyk tiel, vôňa pokožky, treba sa rýchlo oťukať a skamarátiť. Ale aj so štábom, ktorý sa pozerá.

Komu by si poďakoval, keby si si práve prevzal nejaké veľkolepé ocenenie, dajme rovno Oscara?

Akadémii za to, že si ma v tom komparze všimla. A veľmi by som to skrátil, lebo som trémista, zvyčajne zabúdam na podstatných ľudí a odídem z pódia na opačnú stranu.

Chodievaš do kina „šmírovať“, ako to robia iní?

Keďže som nikdy v žiadnom kinofilme poriadne nehral, chodím tam snívať a závidieť. Veľmi rád a úprimne závidím, keď ma niečo dostane. Keď ma niečo nadchne v divadle, som rád, že v tom nehrám, lebo by som si to nemohol pozrieť.

7 obrázkov v galérii Každá pekná mladá herečka končí v Maslákovej posteli.

Pozeráš doma Panelák?

Áno. Veľa vecí som si na ňom otestoval. A pozerám aj Víno, aj Krv, aj Dych. Lebo treba vidieť, aby som vedel, o čom točia iní.

Čo ti najviac chýba ku šťastiu?

Ku šťastiu mi chýba si len uvedomiť, že mi nič nechýba, a neštvať sa za tým, čo mať nemusím.

Čítajte viac o téme » Celebritné vzťahy , Vzťahy a sex, Červený koberec, Krásne róby celebrít, Rozhovory
NEPREHLIADNITE
Zažijete úplne iný sex! 10 pravidiel, ktoré vás privedú...
Tieto celebrity DNES oslavujú NARODENINY: Kedy tak...
Chcete s ním stráviť celý život? Ak vyslovíte v posteli...
Antonio Banderas zverejnil emotívnu fotku s Dakotou...
Prečo skúsiť sex so starším mužom? Lebo v TÝCHTO 4 bodoch...
Focus Media
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×