Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mea culpa! Najväčšie prešľapy celebrít: Takto ich žehlili

Keď na slovíčku sorry visí vaša kariéra, vezmite naparovačku a žehlite, žehlite, žehlite.

V čase aféry Clinton – Lewinská sme mali veľakrát na mysli: Bože, už daj pokoj, Bill, odpros najmä svoju ženu, nás ostatných do toho nič. Lebo prezident sa na jeseň roku 1998 ospravedlňoval približne každý druhý deň, a to každému, kto práve sedel pri telke. Po politikoch začali opakovať neverní herci, nadopovaní športovci, nejapní moderátori. A my sme začali premýšľať, prečo sa to tak v Amerike musí. Myslíme si, že ak sa ľudia s celebritou stotožnia, obľúbia si ju, majú pocit, že im troška patrí. Tiež to, že keď ľudia dostanú troška „moci“ nad celebritou (teba v Let´s dance posuniem ďalej a teba nie, hoci tancu rozumiem ako hus pivu), môže sa im zdať, že majú nárok niečo od nej očakávať. A ešte jedna vec. Mnohí ešte stále pokladajú celebrity za svoje vzory a idoly. Že idol má mäso, kosti a zo dvadsať úchyliek, to neberú do úvahy. Preto celebrity vysvetľujú, že ony to tak nemysleli, kajajú sa a trpia za to, čo my ostatní robíme ako na bežiacom páse. Verejné ospravedlňovanie hviezd sa stalo módou od prešľapu Hugha Granta s hollywoodskou prostitútkou. Menovaný sa nevzpieral, nenadával paparazzom, namiesto toho zapózoval na policajnej stanici s tabuľ kou a číslom a stručne sa ospravedlnil verejnosti. S Hughovou kariérou sa vôbec nič zlé neudialo, naopak. My totiž svojim hviezdam odpúšťame rady.

 

Ako také hrdličky: Bill a Monča.

Tiger Aj Tak Za To Nemôžem Woods

Zápis v žiackej: Opakovane podvádzal svoju manželku Elin.

Najprv polícia prešetrovala bizarnú nehodu, ktorú Tiger spôsobil neďaleko svojho domu. Zistilo sa, že jej predchádzala hádka s manželkou – nevyčítala mu neupratané golfové „nádobíčko“, ale frajerky. Môže sa nám síce zdať, že nevera je dosť bežný poklesok a prečo a hneď viazať kravatu a predstúpiť pred kamery, nech to počuje celý svet. Ale ak sa niekto volá Tiger Woods, urobiť sa to musí. Už len preto, že je nielen športovou megastar, ale chodiacou nástenkou s menami sponzorov, ktorí sa spoliehajú, že Tiger bude dobrý chlapec až do vypršania zmluvy. Nechcú vidieť svoje logo na špinavom tričku. Trinásť minút Woodsovho kajania si môže každý pozrieť na You- Tube. Nechýba obvinenie masmédií, že trápia jeho nevinnú rodinu, a jediné slová, ktoré ako-tak obsahujú sorryesenciu, sú tieto: „Zarmútil som svoju rodinu.“ No hej, ale povedz aj čím-ča-rá-ra? Čím?

Chris Veľké Okno Brown

Zápis v žiackej: Zbil svoju priateľ ku Rihannu.

Šancu ospravedlniť sa dostal od samotného Larryho Kinga v jeho nočnej šou. Chris sa zmohol na jalové: „Keď sa na to spätne dívam... je to ako... uf... akože, fakt nechápem, že sa to naozaj stalo.“ My zase žasneme, ako dômyselne zašifrovaná je v tejto vete ľútosť.

 

Chris Brown vysvetľuje.

Kristen Šarlátové písmeno Stewart

Zápis v žiackej: Zabŕda do starších.

Pozrime sa, čo toto anemické 22-ročné dievča spáchalo. Počas nakrúcania Snehulienky a lovca zviedlo režiséra Ruperta Sandersa, štyridsiatnika s dvoma deťmi a peknou ženou, ktorá Kristen - Snehulienke vo filme dokonca hrala vlastnú matku. Pre Brita Rupperta bola Snehulienka a lovec prvou veľ kou príležitosťou, predtým sa živil najmä nakrúcaním reklám. Pre Kristen, ktorá od osemnástky zdieľala s Robom Pattinsonom fi lmové štúdio aj domácu kúpeľňu, platí to isté. Veľ ká príležitosť odhryznúť si konečne z iného jablka. Logicky muselo nasledovať toto: „Moje zlyhanie zasiahlo človeka, ktorého ľúbim a rešpektujem najviac na svete, Roba. Ľúbim ho, ľúbim ho. Je mi to tak ľúto.“ Dobre, dobre, Kris. Aspoň povedz, či chutilo.

 

Ups! Milá sladká Kristen sa spustila so ženáčom.

Odkaz pre Kristen: Nebolo nutné kajať sa verejne. Nám nič nedlhuješ. Okrem toho, nie si prvá dvadsiatka, ktorej skrížil cestu starší (a ženatý).

Odkaz pre Roberta Pattinsona: Ty nám, naopak, dlhuješ jeden sobotný večer. Narážame na výkon vo filme Miláčik, nakrútenom podľa románu Guy de Maupassanta. Chceli sme miláčika, dostali sme vlkolaka. Už zase.

Alec Obeť Baldwin

Za to, že si nádherná, fejková, puritánska, pritom skazená a celkovo málo skutočná, za to ťa, Amerika, milujeme. Tak aj jedného z tvojich sexi synov Aleca. Na zhruba sedem rokov starý škandalózny telefonický odkaz, v ktorom nazval svoju dcéru Ireland bezohľadným malým prasaťom, svet ešte nezabudol. Je nám ľúto, Alec. My sme po rokoch vyhrabali aj starý televízny záznam, v ktorom Alec žehlí. Zaručene do piatich minút zabudnete, na čo vlastne prišiel. Vďaka dvom moderátorkám, ktoré visia na perách zachovalého Baldwina a pri tom asi premýšľajú, čo to má za parfum, sa z vulgárneho sviniara (veríme, že ním naozaj je) stane obeť systému (veríme, že ňou naozaj je). To „prasa“, ako sa dozvedáme, patrilo v skutočnosti bývalke Kim Basinger. „Neviete si predstaviť, aké to je. Normálne si s dcérou telefonujete, že si u vás zabudla baletné cvičky, zrazu počujete, ako sa vrátila jej matka, a je koniec. Svoje dieťa nepočujete ďalších desať dní.“ Len na okraj. Ireland má šestnásť, dávno prerástla ocka aj mamku. A ak takto vyzerá bezohľadné malé prasa, potom vyhlasujeme, že sa hneď zajtra chceme zobudiť a vyzerať ako bezohľadné malé prasatá.

Ospravedlnenia Aleca Baldwina milujeme najmä preto, že majú nadstavbu. Z obyčajného pardon sa stane minikampaň na obranu práv rozvádzajúcich sa otcov či povzdych nad tým, že po udalostiach 11. septembra sa z cestovania lietadlom stratila elegancia a letušky sú drzé ako ploštice. (Stalo sa, keď Baldwina takto pred rokom vyhodili z lietadla, lebo pred štartom odmietol vypnúť mobil a ďalej sa hral.)

 

Kim Basinger a Alec Baldwin. TOTO bola Osudová príťažlivosť.

Extra nápad na chvíle veľkej nudy. A. B. je výbušný ako prášok do pečiva. Ak stojíte o osobnú minikauzičku s celebritou, rypnite si do neho na Twitteri a počkajte desať minút.

Hanoj, Jane

Zápis v žiackej: Zradila kolektív.

O tom, že každé čudo trvá tri dni, sa snaží presvedčiť William z fi lmu Nothing Hill herečku Annu Scott takto: „Naozaj sa tomu nemôžeme zasmiať? Neblázni, dnešné noviny budú zajtra na dne odpadkových košov!“ Ona vie svoje. „Nedochádza ti to. Túto udalosť budú evidovať. A kedykoľvek, ktokoľvek, čokoľvek bude o mne písať, vytiahne tieto fotky.“ Pravdu má Anne. Nič, čo sa objavilo na internete, nezmizne. Stalo sa v júli 1972, v Severnom Vietname. Na neslávnej fotografi i pózuje herečka Jane Fonda sediac na protilietadlovej zbrani. Spieva obkolesená reportérmi a civilistami z nepriateľského tábora. Protivojnová aktivistka zašla priďaleko. Pre rodákov, vojnových veteránov je mŕtvou ženou, môže sa kajať, koľ ko chce. „Svoju ľútosť nad tým, že tá fotografi a vznikla, si ponesiem do hrobu. Ublížila toľkým americkým vojakom. Vzbudila toľko nenávisti. Bola to najhoršia vec, akú som vôbec mohla urobiť.“ Jane Fonda má dnes 74. Za štyridsať rokov sa nezabudlo na nič. Kým bude žiť posledný hrdý deduško-veterán, ktorý herečke rád chrstne do tváre žuvací tabak, kým ona nič netušiac podpisuje svoju najnovšiu knižku, bude žiť aj jej vina.

 

Kultový a škandalózny záber Jane Fondovej.

Sa To Oplatí Papachristou

Zápis v žiackej: Vaša dcéra púšťa hlúpe vtipy. Potrestať.

Za rasistickú poznámku uverejnenú na Twitteri stratila slečna Paraskevi možnosť zabojovať za Grécko na londýnskych olympijských hrách. Na margo afrických imigrantov totiž povedala: „S toľkými Afričanmi v Grécku budú mať nílske komáre konečne nejakú domácu stravu.“

Keďže je športovkyňa, vzor pre mládež a olympijské hodnoty s rasizmom nerátajú, vylúčili ju z tímu. Paraskevi sa vyplašila. „Chcela by som vyjadriť úprimnú ľútosť za svoj nešťastný a nechutný vtip. Môj sen je zúčastniť sa na olympijských hrách, veď keby som nerešpektovala ich hodnoty, nikdy by som nebola túžila na ne ísť. Takže nikdy som neuznávala diskrimináciu a rasovú neznášanlivosť.“ Niečo nám to veľmi pripomína. A: „Okamžite sa ospravedlň svojej sestre, inak nikam nejdeš.“ B: „Sorry, segra. Tak ja padám.“ Poučenie, na ktoré by Paraskevi zrejme neprišla, bije do očí: Radšej nijako ako neúprimne. Je to vidieť.

 

Paraskevi Papachristou

Mea culpa ako zo škatuľky

Vraví sa: Sorry seems to be the hardest word. Vždy to tak bude. Ale kto sa nevie ospravedlniť alebo ospravedlnenie prijať, má veľký medziľudský problém. Správne namiešané sorry podľa Kena Sunshina, PR veterána: Ospravedlňte sa okamžite. Nepripusťte, aby to vyzeralo, že práve pátrate po niekom, ako som ja.

Nepreháňajte to. Nerobte z komára somára tým, že sa ospravedlňujete na niekoľkokrát. Viem, že to nie je ľahké, lebo keď urobíte vyhlásenie pre noviny, hodíte poznámku na Twitter, potom vám niekto volá z rádia, zrazu vaše sorry trčí doslova z každej chladničky.

Nespomínajte, že vám niekto (PR konzultant, prezident, mama) odporučil ospravedlniť sa.

My pridávame:

Predbehnite tie hyeny. Ako Larry King, ktorý sa priznal sám, vo vlastnej šou a ešte predtým, ako mu na aférku s kolegyňou z televízneho štábu prišiel niekto iný. Sympaťák pritom hojne operoval s gestom otvorených dlaní, ktoré podľa neverbálnej komunikácie znamená: ľudkovia, nič pred vami neskrývam. Som nahý. Až na kožu.

Nehádzať hyenám detaily. „Zarmútil som svojich najbližších“ znie vždy lepšie ako „spal som so svojou maskérkou vždy, keď sa mi naskytla príležitosť“. Áno, celebrity sú verejné osoby, pre niekoho aj životné vzory, ale uznajme, nič nám nedlhujú. To odkazujeme napríklad stúpenkyniam Roberta Pattinsona, ktoré tak veľmi rozzúrila nevera jeho Kristen, že si kupovali tričká s nápisom Kristen Stewart is trampire. Čiže niečo ako upírska šľapka.

V dobrom aj v zlom, tak zatni zuby a poď. Pre politikov, neverných senátorov, guvernérov, prezidentov a iných Billov. Na ospravedlňovačku vezmite aj manželku. Nebude musieť nič hovoriť, pravdupovediac, nesmie hovoriť. Nie aby sa jej novinári niečo spýtali! Všetko by bolo v háji.

Za dobrý sľub nič nedáte. Závisláci šup-šup na odvykačku, vandali na nútené práce a nakoniec nezabudnite spomenúť, že o svojich pokleskoch hovoríte fakt že naposledy a teraz, ak prítomní dovolia, sa idete ponoriť do práce, ktorú ste vždy vykonávali tak svedomito pre blaho všetkých. A šmitec!

A nepoprší a nepoprší... Zmeniť tému je fajn. Herec a zabávač Daniel Tosh v jednom zo svojich živých vystúpení ukázal na ženu v publiku a vyhlásil: „Nebolo by to zábavné, keby túto ženu práve teraz znásilnilo päť mužov? No, nebolo?“ No, nebolo. Krátke ospravedlnenie na Twitteri nasledovalo veľmi rýchlo, detaily, aká fantastická a brilantná bude nová šou, na ktorú Dan všetkých srdečne pozýva, prišli vzápätí.

Rada pre druhú stranu: Neváhajme odpúšťať, je to zdravé na krvný tlak a imunitu. Povedzte „ale však sa nič sa nestalo“ a hneď sa vám uľaví. Vyskúšané.

Čítajte viac o téme » Celebritné vzťahy , Červený koberec, Krásne róby celebrít, Ľudia
NEPREHLIADNITE
Nahradia fotoaparáty mobily? Uznávaný fotograf sa súčasnej...
Tieto celebrity DNES oslavujú NARODENINY: Kedy tak...
Antonio Banderas zverejnil emotívnu fotku s Dakotou...
Kardashianky sa hádajú pre šaty: TOTO si neoblečieš!...
48-ročná Sklenaříková rozžiarila kampaň kozmetickej značky:...
Focus Media
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×