Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Taťána Kuchařová o najťažších chvíľach v živote: Ovládol ju plač!

Blondína s nádhernými zelenými očami Taťána Kuchařová odhalila, čo prežívala na začiatku svojej kariéry.

Pred piatimi rokmi ste založili nadáciu Krása pomoci, ktorá sa zameriava na seniorov. Netradičný výber.

Problémov na svete je, žiaľ, priveľa. Veľmi si cením všetky charitatívne projekty, ktoré sa robia dobre, úprimne a efektívne. Na starých ľudí sa zabúda, lebo dnešná spoločnosť je nastavená na kult mladosti, krásy. Rodina pomaly stráca svoju úlohu základného piliera, medzigeneračné vzťahy sú popretŕhané... Myslím si, že som si vybrala správne. Tejto oblasti sa nikto nevenuje.

Všetci ma odrádzali, že je náročné viesť nadáciu. A presne sa ma pýtali, prečo práve seniori. Mne sa to vidí úplne normálne. Kto iný to môže zmeniť, keď nie my mladí? Starí ľudia, ak nie sú zabezpečení alebo nemajú rodinu, sú na tom mizerne. Je našou povinnosťou im pomôcť. Príde mi neférové, aby ľudia končili takto. Nikto z nás nemôže vedieť, čo sa v živote pritrafí jemu. Môžete byť celý život úspešní, mať peniaze, potom sa niečo stane a zrazu ste sami. Možno aj chorí a sami...

4 obrázky v galérii

Mali pravdu tí, čo vám hovorili, že je to veľmi náročné?

Mali... (úsmev) Som jediná Miss World, ktorá po skončení aktívneho pôsobenia na tejto pozícii založila vlastnú nadáciu. Je to dennodenná robota. Riadim firmu, budujem značku, mám obrovskú zodpovednosť. Som manažérka, „fundraiser“, ja fakt nie som patrónka, čo si občas príde niekam prevziať šek a pofotí sa. Čo si veľmi mylne predstavujú mnohí ľudia. Ako Miss World som obišla celý svet a zabezpečila hromadu peňazí na projekty v cudzine.

Nasala som neskutočné skúseností, charita sa stala mojou súčasťou. Mám veľké plány a vízie. Chcem sa rozrásť aj do zahraničia. Chcem vybudovať najväčšiu nadáciu, ktorá sa zaoberá problematikou seniorov a vôbec starnutia. To je globálny problém. Chcem vytvoriť moderné sociálne služby, sieť dobrovoľníkov, osobných asistentov a opatrovateľov.

4 obrázky v galérii

Keď myslíte na starnutie vy, aký pocit máte v žalúdku?

Dobrý. Rada by som ostala aktívna a so svojou rodinou. Obdivujem mnoho osobností, ktoré sú v seniorskom veku, a sú nádherní, činorodí, oduševnení. To je všetko v hlave. Keď budem mať sedemdesiat, možno to prehodnotím. No ja sa všeobecne snažím nemať strach z ničoho. Strach je obmedzujúci. Nikdy nevieme, čo nás čaká, preto sa snažím byť čo najviac prítomná.

Koľko máte rokov?

Dvadsaťpäť.

To je tak málo! Na to, koľko ste toho už stihli.

„No jó“... (smiech) Ale ja som začala tak skoro so všetkým. Som najstaršia z troch detí, vždy som vedela, čo chcem.

Aj vtedy ako sedemnásťročná, sama, na začiatku kariéry v Tokiu?

Aj vtedy. Ale bolo to ťažké... Nechcela som sklamať rodičov, ktorí ma vždy podporovali. Bola som vzorom pre sestry. Ale nemám povahu, že idem cez mŕtvoly. V Tokiu som bola najmladšia zo všetkých báb a po anglicky som sa ledva dohovorila... Prvé dva týždne som preplakala, zvyšné tri mesiace som pracovala a potom to už bolo super.

Čítajte viac o téme » Celebritné vzťahy , Červený koberec, Krásne róby celebrít, Rozhovory, Ľudia
NEPREHLIADNITE
Nahradia fotoaparáty mobily? Uznávaný fotograf sa súčasnej...
Tieto celebrity DNES oslavujú NARODENINY: Kedy tak...
Antonio Banderas zverejnil emotívnu fotku s Dakotou...
Kardashianky sa hádajú pre šaty: TOTO si neoblečieš!...
48-ročná Sklenaříková rozžiarila kampaň kozmetickej značky:...
Focus Media
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×