Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako používať pleťový olej? Naučte sa týchto 5 zásad

Ako používať pleťový olej? Naučte sa týchto 5 zásad
Ilustračné foto.

Pleťové oleje sa vďaka schopnosti ošetrovať a hydratovať pokožku tešia čoraz väčšej obľube. Stále ste žiadny nevyskúšali, pretože sa bojíte jeho „mastnoty“?

Faktom je, že dobrý pleťový olej sa absorbuje rýchlo a môžete ho vymeniť za krém na tvár, ale aj používať oboje.

Ak sa rozhodnete svoj bežný krém nahradiť prírodným olejom, používanie vám bude celkom jasné. No v prípade, že by ste chceli používať oboje a mať tak z oleja sérum, ktoré poskytne pokožke extra výživu, dodržiavajte správny postup. Najskôr naneste pleťový olej a až potom krém, nikdy nie naopak. Rovnako pár kvapiek oleja môžete pridať aj do svojho bežného krému. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z možností, dodržiavajte nasledujúcich 5 zásad.

Zásady ako správne používať pleťové oleje

Používanie pleťového oleja je veľmi jednoduché, no má niekoľko pravidiel, ktoré by ste mali dodržiavať, aby sa dostavil želaný efekt.

 

1. Vyčistená pleť

Prvým a veľmi dôležitým krokom je z pleti vyčistiť make-up a rôznych iné nečistoty. Takto pripravená pokožka zabezpečí, aby sa olej absorboval a správne fungoval. V opačnom prípade do pokožky neprenikne a nedosiahli by ste želaný efekt.

5 obrázkov v galérii Ilustračné foto.

2. Nemiešať, pretrepať!

Pleťový olej sa skladá z rôznych zložiek, ktoré majú rozdielnu hmotnosť, a preto sa vo fľaštičke oddelia. Pred aplikáciou olej dôkladne pretrepte. Iba tak zabezpečíte, že sa všetky prísady dostanú do každej kvapky!

5 obrázkov v galérii Ilustračné foto.

3. Vlhká pokožka

Pri aplikácii olejov na tvár vás môže prekvapiť malé množstvo, ktoré sa odporúča. Zvyčajne sa jedná len o pár kvapiek, no skutočne je to postačujúci objem. V porovnaní s krémami majú oleje totiž oveľa vyšší koncentrát. Viac ako pár kvapiek pleť nepotrebuje, prebytočný olej by zostal len na povrchu. Pre lepšie nanášanie a rozotieranie si tvár najskôr navlhčite. Následne si kvapky oleja aplikujte do ruky, rozohrejte ho a až potom do pokožky dobre vmasírujte jemným tlakom a krúživými pohybmi. Tento spôsob aplikácie je veľmi účinný, pohodlný a vašu pokožku zanechá hydratovanú a žiarivú.

5 obrázkov v galérii Ilustračné foto.

4. S make-upom počkajte

Všeobecný názor, že s olejmi sa make-up veľmi nekamaráti, je mýtus. Hoci po priamej aplikácii oleja je pokožka klzká a niekomu sa môže zdať mastná, stačí počkať. Jednotlivé zložky vsiaknu o niečo neskôr ako je to pri pleťových krémoch, no následne nič nebráni tomu, aby ste si na tvár naniesli akýkoľvek typ make-upu či BB krému. Ak by olej na tvári cítili aj po štvrťhodinke, malým trikom je na tvár použiť papierovú vreckovku a zbaviť ju prebytočnej mastnoty.

5 obrázkov v galérii Ilustračné foto.

5. Správne skladovanie

Hoci pleťové oleje používate len po kvapkách, boli by ste prekvapené, ako dlho vydržia! V porovnaní s bežnými krémami je to niekoľkonásobne dlhšie, a tak sa o svoj olejček treba dobre starať. Vhodným prostredím pre skladovanie sú tmavšie a chladnejšie miesta. Bežná izbová teplota je v poriadku. Navyše, skladovaniu pomôže aj tmavé sklo, ktoré bude olej chrániť pred slnečným žiarením. Samozrejmosťou je zatváranie výrobku, aby nedošlo k oxidácii, ktorú by ste spoznali buď podľa zmeny farby, alebo vône.

Čítajte viac o téme » Kozmetika , Špičkové kozmetické výrobky

Autor: PR článok

NEPREHLIADNITE
Ako je to s alkoholom v kozmetike?
Beyoncé, Meghan aj Julia: Na túto kozmetiku z drogérie...
Regenerácia kože s Cica prípravkami
OSLAVUJTE S NAMI 50 ROKOV MAGAZÍNU EVA S HRIEŠNE DOBRÝM...
Štýlový účes, ktorý nepokazí žiadnu letnú party
Focus Media
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×