Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Raj na Slovensku, ktorý nikdy neomrzí

Raj na Slovensku, ktorý nikdy neomrzí
Ilustračné foto.

Medzi najkrajšie turistické destinácie na Slovensku jednoznačne patrí Národný park Slovenský raj. Nie náhodou dostal aj taký príznačný názov.

Rozprestiera sa na ploche viac ako 17 000 hektárov v oblasti Východného Slovenska, na Spiši.

 

Po akých trasách sa v Slovenskom raji vybrať? Pravdepodobne najviac navštevovanou turistickou trasou je dolina potoka Suchá Belá. Môžete sa tu tešiť na ozajstné krásy vytvorené prírodou, tiesňavu a vodopády. Celá trasa má dĺžku asi 4 km, pričom je lemovaná rebríkmi, po ktorých viete zdolávať jednotlivé vodopády.

 

Druhou najnavštevovanejšou a tiež najdlhšou trasou je prielom Hornádu. Na dĺžke 16 km nájdete všetko, čo je typické pre Slovenský raj: reťaze, rebríky, mosty, stúpačky...Celá trasa vedie popri rieke Hornád, ktorý sa tisícky rokov zarezával do miestnej skaly a vytvoril krásny kaňon.

 

Tretím zaujímavým miestom je Tomášovský výhľad, ktorý je veľkým lákadlom pre horolezcov, ale aj pre bežných turistov. Ide o 200 m dlhý skalný útvar vyčnievajúci nad okolitou prírodou vo výške 146 metrov. Môžete sa z neho kochať krásami Prielomu Hornádu, dolinami Bieleho potoka, ale aj samotnými Tatrami.

 

Ďalej, Zejmarská roklina je najkratšia roklina Slovenského raja, no zároveň je atraktívnou lokalitou najmä pre rodiny s deťmi.

 

Okolie obce Stratená ponúka viacero zaujímavých miest. Nájdete tu napríklad Dobšinskú ľadovú jaskyňu, jeden z najvzácnejších a najpozoruhodnejších prírodných javov na Slovensku. Tiež sa tu nachádza Stratenský kaňon, ktorý svojimi krásami pripomína akúsi zmenšeninu spomínaného Prielomu Hornádu. Nad obcou sa týči Havrania skala vo výške 1156 metrov na južnej strane Slovenského raja a ponúka ten najkrajší výhľad.

 

Keď sa rozhodnete navštíviť tieto nádherné miesta slovenskej prírody, prípadne si vyrazíte za turistikou na iné miesta na Slovensku, je dobré nezabudnúť na cestovné poistenie. Hoci nevycestujete z krajiny, Union poisťovňa vám ponúka krátkodobé cestovné poistenie počas vašej “domácej” dovolenky alebo výletov. Poistenie oceníte najmä pri úraze v horách a prípadnom zásahu horskej záchrannej služby, ktorý vám bez cestovného poistenia môže vytiahnuť z vrecka až niekoľko tisíc eur.

 

V prípade poistenia na Slovensko si viete v Union poisťovni vybrať z 3 dostupných balíkov - Hory, Relax a Komplet s rôznym rozsahom poistného krytia. Výhody cestovného poistenia do hôr od Unionu:

  • poistenie je vhodné pre rekreačných turistov, horolezcov, skialpinistov aj milovníkov adrenalínových športov,
  • možnosť výberu poistenia len na konkrétny počet dní alebo aj na celý rok,
  • poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby až do 20 000 EUR platné v horských oblastiach, v ktorých HZS pôsobí: Malá Fatra, Veľká Fatra, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy, Kysucké Beskydy, Moravsko-sliezske Beskydy, Kysucká vrchovina, Bukovské vrchy, Kremnické vrchy, Javorníky, Slovenský raj.

 

Užite si bezstarostnú turistiku v slovenských horách a uzavrite si najlepšie cestovné poistenie, ktoré vyhovuje vašim cestovateľským potrebám.

Autor: PR článok

Focus Media
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×