Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aká som? Porcelánová, béžová, alebo alabastrová?

Aká som? Porcelánová, béžová, alebo alabastrová?
Ilustračné foto

Už ste niekedy ráno po nanesení make-upu s hrôzou zistili, že vaša tvár má inú farbu ako krk?

Potom viete, aké dôležité je presne poznať tón svojej pleti. Nezáleží len na tom, či ste svetlý, stredne tmavý alebo tmavý typ, ale ide skôr o to, aký podtón má vaša pokožka.

Vyznať sa v odtieňoch s názvami ako "porcelán", "béžový piesok" alebo "karamel" nie je vôbec ľahké. Avšak akonáhle objavíte ten najvhodnejší odtieň make-upu, alebo lícenky, názov vám pomôže zorientovať sa v odtieňoch jednotlivých produktov a značiek.

Pravdepodobne najúčinnejším spôsobom, ako ľahko rozpoznať svoj podtón, je pozrieť sa v slnečný deň na farbu svojich žil na zápästí. Ak sú žily modré alebo fialové, máte chladný tón pleti s ružovými podtónmi. Pokiaľ žily vyzerajú skôr zelene alebo olivovo, znamená to, že tón vašej pleti je skôr teplý so žltými podtónmi. Tie ktoré na svojom zápästí nájdu modrasté a zelenkasté žily, majú neutrálny tón pleti a väčšinou broskyňovými podtónmi.

Keď už prídete na to, aký podtón má vaša pleť, je už hračka vybrať si ten najvhodnejší make-up. Skúste napríklad zmatňujúci make-up Fit Me! Matte+Poreless od Maybelline, ktorý zjednocuje pleť, ale zároveň podporuje jej prirozený vzhľad. Rad Fit Me! Ponúka tiež tekutý korektor a super lícenku Fit Me! Blush, ktoré skvele doplní vaše každodenné líčenie. Nová lícenka se pleti perfektne prispôsobí a líčkam tak dodá zdravú farbu.

3 obrázky v galérii Ilustračné foto

TIP: Úplne matná pleť nie je pre vás? Dodajte jej jas s rozjasňovačom Master Chrome od Maybelline.

Na náročné dni plné schôdzok či zábavy je tu dlhotrvajúci tekutý make-up Infaillible od L´Oréal Paris, ktorý vydrží celý deň bez úprav a zároveň umožňuje pleti voľne dýchať. Za vyskúšanie určite stojí aj legendárny True Match od L´Oréal Paris, ktorý pleť skvele zjednocuje a má stredné až vysoké krytie. Navyše široká škála odtieňov rozlíšená práve podľa podtónov zaručí perfektnú zhodu s vašou pleťou.

3 obrázky v galérii Ilustračné foto

Čítajte viac o téme » Make-up artist

Autor: PR článok

NEPREHLIADNITE
Jedna minúta denne je všetko, čo potrebujete, aby ste...
Chcete mať neodolateľne dlhé a zdravé vlasy?
Práčku vyberajte s rozumom. Oplatí sa to
Bio kozmetika: na ceste za prírodou
Dokonalá krása inšpirovaná technológiami
Focus Media
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×