Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Blondínok stretávame na ulici tisíce: Koľkým z nich ale blond naozaj pristane?

Blondínok stretávame na ulici tisíce: Koľkým z nich ale blond naozaj pristane?
Byť blondínou nie je len o farbe vlasov.

Pravda je taká, že vhodných odtieňov je pre nás naozaj len pár.

O blond farbu hrivy je najväčší záujem. Ale hodí sa naozaj všetkým? A čo o svojej nositeľke ešte blond farba vypovedá? O svoje poznatky sa s nami podelila koloristka Iva Hermanová.

 

Farba vlasov, farba duše

Keď sa dennodenne stretávate s množstvom žien, ktorým sa staráte o vlasy, začnete si spočítavať dva a dva a prídete na pár súvislostí: „Blond farba zjemňuje črty tváre a celkovo mi ženy blondínky prídu v komunikácií jemnejšie ako brunetky. Tie na mňa pôsobia omnoho ráznejšie a prísnejšie. Farba vlasov celkovo dotvára osobnosť,“ začala koloristka Iva, keď som jej položila prvú otázku na tému blond odtieň. „Kým brunety sú ráznejšie v komunikácii, blondíny sú zase výraznejšie svojím výzorom. Dokonca aj odtieň ich blond vlasov vypovedá o tom, o akú veľkú pozornosť sa snažia. Ak niektorá nosí jeden z prirodzených odtieňov blond farby, zjavne je to preto, že sa jej hodí k pokožke a celkovému zjavu. Ak sa však žena stoj čo stoj usiluje o ten najvýraznejší, najbledší alebo, medzi nami dievčatami, najperoxidovejší odtieň, priam z nej kričí – som tu, všimnite si ma,“ pokračuje s úsmevom Iva.

4 obrázky v galérii Muži buď blondínky vyhľadávajú, alebo sa im vyhýbajú.

O peroxide a iných úletoch

Nedá sa nevšimnúť si, že po uliciach chodí naozaj nespočetné množstvo blonďavých odtieňov, kombinácií alebo aj hrôzostrašných pokusov. „Blond farbu v akomkoľvek odtieni môže skúsiť každá z nás, nakoniec, nič nie je zakázané. Ide však o to, či chceme len zaujať, alebo naozaj hľadáme farbu, ktorá nám pristane. Prirodzená blond sa spája s bledou pokožkou, s modrými alebo so zelenými očami a rovnako s  jemne sfarbeným obočím. Keď vidím kombinácie: pokožka opálená do čokoládova a takmer biele vlasy na hlave, myslím, že netreba zdôrazňovať, že takýto úkaz by v prírode vznikol len ťažko. Áno, aj blondíny sa môžu opáliť, ale skôr jemne, bronzovou kráľovnou pláže budú sotva,“ vysvetľuje Iva.

4 obrázky v galérii Aj Rihanna či Beyoncé išli na blond, no uvedomte si, že za nimi stojí celý rad vizážistov.

Studená alebo teplá?

Do týchto dvoch kategórií rozdeľujú kaderníci všetky možné odtiene blond farby. „Studené odtiene sú napríklad platinová alebo bledohnedá. Sú vhodné pre tie typy, ktoré napriek svetlej pokožke nemajú problém s miernym opálením a na pokožke nemajú pehy. Teplé odtiene ako zlatistá alebo blond s prímesou medenej sú vhodné pre baby s bledou pokožkou, ktorá ma ružovkastý nádych, často sa opaľujú do červena a majú na tvári pehy,“ v skratke vysvetľuje Iva. Nesprávne zaradenie do jednej z týchto kategórií má za následok, že do popredia vystúpi všetko, čo by sme radšej skryli. 

4 obrázky v galérii Ide o to, či hľadáte ten správny odtieň, alebo len na seba chcete upozorniť.

Čítajte viac o téme » Lesklé a pružné vlasy, Sebavedomá a úspešná, Krása a zdravie žien, Strihanie vlasov, Vlasová starostlivosť, Tipy a triky, Beauty triky, Beauty, Lesk, Sebavedomie

Autor: Martina Havranová

NEPREHLIADNITE
Žiadna plastika, ale dobrá rada od mamy: Reese Witherspoon prezradila,...
VEĽKÁ GALÉRIA najkrajších vrkočov: Toto sú najžiadanejšie účesy tejto...
Žiadna hlúposť, ale holý fakt: Manuál, ako sa vďaka myšlienkam zbaviť...
Extrémne nebezpečná samota: Sima opísala, ako sa zo smutnej ženy stane...
Milovníci jógy pozor! Na svete sú nové druhy cvičení, ktoré sú poriadne...
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×