Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špinavý biznis beauty blogerov: Na tieto nekalé praktiky upozornila známa youtubová influencerka!

Špinavý biznis beauty blogerov: Na tieto nekalé praktiky upozornila známa youtubová influencerka!
Pred pár týždňami Marlena spôsobila v beauty komunite rozruch!

Blogeri zarábajú aj na tom, že očiernia konkurenciu!

 

Aj vás vždy zaujímalo, koľko zarábajú beauty blogerky, ktoré vo svojich postoch vychvaľujú konkrétne produkty? Konečne to vieme! Najmä vďaka iniciatíve, ktorú odštartovala známa youtubová vlogerka Marlena Stell.

 

Marlena je bývalá učiteľka hudby a milovníčka kozmetiky, ktorej sa podarilo dosiahnuť sen každej beauty blogerky. Jej vlog Beauty Geek má dnes milión a pol odberateľov, dievča veselo predáva vlastnú kozmetickú značku a dosahuje miliónové obraty. Pred pár týždňami však Marlena spôsobila v beauty komunite celkom slušný rozruch. Zverejnila video, v ktorom vysvetľuje, prečo jej produkty nevychvaľujú žiadni slávni influenceri. Dôvod je vraj jednuduchý - Marlena si nemôže dovoliť platiť im 60 000 dolárov za video alebo 20 000 dolárov za jediný post na Instagrame.

Beauty blogeri zarábajú nekresťanské peniaze.

Priznajme si, päťmiestne sumičky sú skutočne šokujúce. Diskutérov ešte viac rozohnil komentár celebritného vizážistu Kevina Jamesa Bennetta, ktorý stojí za Marlene. Kevin spomenul konkrétnu skúsenosť zo spolupráce s kozmetickou značkou. Jeho úlohou bolo vyhľadať známych influencerov, ktorí by mohli danú značku mediálne podporiť. Po rokovaniach s manažérmi influencerov zostal šokovaný. Tu je cenník, ktorý mu ponúkli: Za jedinú recenziu, v ktorej bude daný kozmetický výrobok spomenutý popri iných značkách, si známi influenceri pýtajú 25 000 dolárov.

 

Samostatná recenzia konkrétneho produktu stojí 50 000 až 60 000 dolárov. A teraz prichádza to najpikantnejšie. Blogeri a vlogeri majú v cenníku aj negatívnu recenziu konkurenčného produktu. Tá stojí 75 000 až 85 000 dolárov.

 

Samozrejme, na Marlene zareagovali aj samotní beauty blogeri. Mnohí cenníky a pošpiňovanie konkurencie popreli. Iní zasa Marlene chvália za odvahu a súhlasia s tým, že online beauty svet by mal mať transparentnejšie pravidlá.

Čítajte viac o téme » Práca pri počitači, Krása a zdravie žien, Bloger, Tipy a triky, Beauty triky, Beauty, Blogerka, Práca v zahraničí , Žena, Kozmetika

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
Eva: Beauty blog boom
Láka vás práca vo fashion biznise? Najskôr musíte spĺňať tieto predpoklady
Používate toxickú kozmetiku? Pozor, v týchto produktoch sa bežne vyskytujú...
Žiadna plastika, ale dobrá rada od mamy: Reese Witherspoon prezradila,...
VEĽKÁ GALÉRIA najkrajších vrkočov: Toto sú najžiadanejšie účesy tejto...
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×