Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rozmaznaní travel blogeri: Toto všetko chcú od luxusných hotelov ZADARMO!

Rozmaznaní travel blogeri: Toto všetko chcú od luxusných hotelov ZADARMO!
Blogeri si väčšinou žiadajú all inclusive pobyty.

Samozrejme, všetko chcú a najlepšie tak, aby neminuli ani cent!

 

Vraj to pozná každý luxusný hotel, ktorý sa dobre vyníma na Instagrame. Neprejde ani deň, aby sa v jeho mailovej schránke neobjavila požiadavka influencera, ktorý si pýta pobyt zadarmo. Teda, za pár postov na sociálnych sieťach. Kate Jones, šéfka marketingu v päťhviezdičkovom hoteli Dusit Thani na Maledivách prezradila americkému magazínu The Atlantic, že si denne prečíta minimálne šesť mailov,v ktorých ju samozvaní influenceri žiadajú o pobyt zadarmo. Typické znenie mailu je nasledovné: "Dobrý deň, rád by som sa zdržal/zdržala na 10 dní. Za to na svojom profile zverejním 2 posty, ktoré získajú minimálne 2 000 lajkov."

 

Údajne len zhruba desatina takýchto správ stojí za to, aby sa nimi niekto z personálu zaoberal. Prečo? Pretože za influencerov sa dnes považuje kdekto. Napríklad aj ten, kto má na svojom FB profile 600 priateľov. Problém je tiež v tom, že personál hotela sa vo svete influencerov nevyzná a mená ako Gogo sú im ukradnuté. A tak žiadosti automaticky vymazávajú. Zariadenia, ktoré idú s dobou, si zriadili na webstránke špeciálny kontakt, určený len pre podobné žiadosti od influencerov. Tí musia vyplniť podrobný dotazník, ktorý si následne „preťukne“ osoba, ktorá sa vo svete sociálnych sietí vyzná.

Pozrite, ako sa mám dobre. A zadarmo!

Niektoré hotely sú zo žiadostí tak znechutené, že influencerov zakázali úplne. Nekompromisne sa zachoval butikový hotelík v Dubline, White Moose Café. Hotelového manažéra natoľko vytočila požiadavka 22-ročnej britskej influencerky Elle Darby, že ju zákerne zverejnil na hotelovom FB profile. Aj s odpoveďou hotela. Tá začínala vetami: „Milá influencerka, ďakujeme za váš mail, v ktorom nás žiadate o pobyt zdarma, výmenou za publicitu. Napísať takýto mail vyžaduje guráž, nie však osobnú integritu a dôstojnosť." Odpoveď hotela končila strohým: NIE. A dodatkom, že hotel si vo svojich priestoroch neželá žiadnych youtuberov.

 

Elle Darby utŕžila hanbu, na ktorej sa šikovne priživili jej konkurenční influenceri. Samozrejme, všetci sa vo svojich postoch dušovali, že oni si za pobyty a produkty zásadne platia.

Čítajte viac o téme » Život po tridsiatke, Cestovanie, Potešenie, Dovolenka snov, Bloger, Ľudia, Luxusná dovolenka, Život, Krásny život, Blogerka

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
Keď sa chce, všetko sa dá: Cestuje po svete a píše blog, aj keď prišla...
Eva: Beauty blog boom
POZOR! Tieto sandálky milujú všetky blogerky a vy ich musíte mať tiež
Žiadna plastika, ale dobrá rada od mamy: Reese Witherspoon prezradila,...
Pre TOTO nezapnete nohavice! Zoznam potravín, z ktorých vám rastie brucho
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×