Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Hádať sa je nevyhnuté a zdravé: Musíte to ale vedieť robiť poriadne!

Hádať sa je nevyhnuté a zdravé: Musíte to ale vedieť robiť poriadne!
Nikoho nevolajte za svedka, sudcu či advokáta.

Netvrdíme, že v tom máme olympijské zlato, ale niečo sme sa už naučili. Teraz sa to naučte aj vy.

 

Je to zdravé

Nielen pre vzťah, ale aj pre vašu hlavu, srdce, žlčník... Ak zo seba to, čo vás trápi a štve, nedostanete von, jedného dňa z toho naozaj môžete dostať infarkt, skončiť na antidepresívach a zistiť, že medzi vami a vaším mužom sa nakopilo toľko problémov a rozdielností, že už nemá zmysel ich riešiť. Dôležité je preto zvládnuť to tak, aby konflikty neeskalovali, ale naopak, vyriešili sa a posunuli vás ďalej.

 

Pravidlá zdravej hádky

  • Držte sa aktuálneho konfliktu. Ak si skočíte do vlasov pre jeho „nevinný kamarátsky žúrik”, z ktorého sa vrátil na druhý deň popoludní, neťahajte do toho zabudnuté výročie, špinavé ponožky a iné prešľapy z prehistórie vášho vzťahu. Stratíte sa v zmätku emócií, obvinení, výhovoriek a nič nevyriešite.
  • Komentujte svoje pocity, nie jeho správanie.Neverím ti” znie lepšie ako „Klameš!”, „Som z toho smutná” je určite užitočnejšie ako „Si bezcharakterný bastard!”.
  • Negeneralizujte. Slovíčka nikdy, nič, všetko a vždy (v spojení s veľavravným TY) sa v istých situáciách samy tlačia na jazyk, ale často sa môžu obrátiť proti vám. Váš smeč „Nikdy mi s ničím nepomôžeš” vyblokuje trápnym, ale pohotovým „Minulý utorok som umyl riad!”. Skúste radšej: málokedy, často, väčšinou, takmer nikdy, skoro vždy a pod.

Nehádajte sa pred priateľmi.

  • Hovorte len vlastné názory. Poznámky typu „moja mama si myslí, že...” alebo „Zuza hovorí, že ty...” ho tak akurát vytočia dobiela. Neťahajte do toho ďalších ľudí. Nehádajte sa pred priateľmi či rodinou a nikoho si nevolajte za svedka, sudcu či advokáta.
  • S chladnou hlavou. Kým potrebujete svoje argumenty prednášať v maximálnom volume, v stoji s namiereným ukazovákom a sprevádzať ich hádzaním tvrdých predmetov, kašlite radšej na to. Počkajte, kým vás oboch prejde najväčší hnev a budete schopní hovoriť pokojne, posediačky a bez invektív.
  • Embargo na urážky a nadávky. Uľaví sa vám, to iste. Ale situáciu to ešte zhorší. Keď svojho partnera nazvete lenivým tučným debilom, nepresvedčíte ho o svojej pravde a koledujete si o rovnako úprimné pomenovania.
  • Nesabotujte pokus o zmier. Ak zbadáte na jeho strane náznak bielej vlajky, neberte to ako príležitosť ukázať svoju prevahu. Neskáčte mu do reči, nemeňte debatu na svoj monológ, neignorujte ho, neimitujte ho...

 

 

Čítajte viac o téme » Mužské výroky, Vzťahy a sex, Život po tridsiatke, Vzťahy v rodine, Život, Krásny život, Žena

Autor: Adriana Forgáčová

NEPREHLIADNITE
Ak ste citlivka, radšej tieto zoznamovacie inzeráty z čias normalizácie...
Máte s partnerom ponorku? Na opätovné zblíženie pomôže jedine týchto 5 vecí
Lesk a sláva? Omyl! Keď zistíte, akú prácu vykonáva brat Kate Middleton,...
Chcete sa ho spýtať, s koľkými ženami spal pred vami? A ste si istá,...
Páni, túžite mať dve ženy v posteli? Máte ich mať, no pre TOTO vám spadne...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×