Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Hrôzostrašná história prostitúcie: Perverznosti a skaza na každom kroku!

Hrôzostrašná história prostitúcie: Perverznosti a skaza na každom kroku!
Aj to najstaršie remeslo potrebuje záštitu a organizáciu.

Priznajme si: ľudstvo odjakživa priťahuje všetko zakázané, zvrhlé a skazené. A zakázaný, zvrhlý a skazený sex - tak ten nás fascinuje najviac.

Začalo sa to v stredoveku

Každé, aj to najstaršie remeslo potrebuje záštitu a organizáciu. Starovekým prostitútkam takúto podporu a strechu nad hlavou poskytovali nie nevestince, ale paradoxne božie chrámy. Prvá zmienka o prostitúcii sa totiž vynára v zápisoch Sumerov, čiže štyritisíc rokov pred Kristom. Nešlo ešte vtedy o privátny lap-dance v night clube, ale o hlboko nábožný rituál v chráme bohyne Ištar: sex s chrámovou prostitútkou vraj prinášal zvláštnu formu požehnania. Inak boli božie pracovníčky multifunkčné.

 

 

Nielenže sa stihli postarať o návštevníkov túžiacich po osvietení, ale zároveň ešte aj čo-to porobili na chrámových pozemkoch. Až Gréci však prišli na to, že oveľa výnosnejšie by bolo zriadiť oficiálne bordely. Napríklad aj preto, aby mohli zdaniť ich príjmy. Grécke prostitútky boli z rozličných sociálnych zázemí od otrokýň, takzvaných pornai, strednej triedy až po vysokovzdelané ženy, ktoré sa nazývali hetéry a tešili sa slušnej úcte. Duchovná stránka pri sexuálnom akte odpadla, viac ako požehnanie sa cenil kvalitný orálny sex. Ale Gréci mali smolu – vraj len máloktorá pornai či hetéra mala chuť ho poskytnúť. 

3 obrázky v galérii Až Gréci prišli na to, že oveľa výnosnejšie by bolo zriadiť oficiálne bordely.

Krutý Rím

Tak, ako Rimania po dobytí Grécka preberali od zotročenej krajiny všetko dobré, nezabudli ani na radosť zo sexu, ktorú doviedli do dokonalosti. Nielenže je latinčina jedným z najpornografickejších jazykov (bohužiaľ, mŕtvych), ale Rimania sa radi zabávali aj znázorňovaním sexuálneho aktu ako takého. Naturalistické fresky a sošky falických symbolov z tohto obdobia sa zachovali v Pompejach, meste zasypanom lávou po výbuchu sopky Vezuv, a sú dnes vystavené v múzeu v Neapole, pravdaže, v priestoroch so špeciálnym prístupom.

 

 

Aj my sme sa boli pozrieť, a teda môžeme povedať, že napriek dnešnému pretlaku informácií sme pri niektorých sexuálnych pomôckach veľmi dlho hádali, na čo tak mohli slúžiť. Skrátka, Rimania to radi robili, radi sa na to pozerali, radi experimentovali a netajili sa tým. Veď aj vlastníctvo bordelu bolo vtedy absolútne rešpektovaným zdrojom príjmu a vtedajšie prostitútky môžeme prirovnať k dnešným trendsetterom: rímske ženy kopírovali ich šaty, účesy aj šperky.

3 obrázky v galérii Vtedajšie prostitútky môžeme prirovnať k dnešným trendsetterom.

Armáda – osobitná kapitola

Kde je najväčší zhluk mužov a kam ženy takmer nemajú prístup? Správne hádate armádu. Aj vojaci však majú svoje potreby, a tak ešte aj v minulom storočí mávali armády operujúce dlhodobo za hranicami pomocnú jednotku – mobilné bordely. Aby civilné obyvateľstvo a manželky doma neboli príliš pobúrení, vojenské bordely sa označovali kreatívnymi názvami ako „bonboniéra“ alebo „batalión útechy“. V mužmi ovládanej Ázii to fungovalo trocha inak než u nás, počas druhej svetovej vojny si postupujúca japonská armáda nerobila s náborom prostitútok starosti, ženy a dievčatá jednoducho uniesla a nútila ich poskytovať vojakom útechu.

 

Spolu Japonci vo východnej Ázii uniesli okolo 20 000 až 300 000 žien, z ktorých každá musela denne obslúžiť až do tridsať bojovníkov. Japonci dlho po vojne tieto skutočnosti zatĺkali a obetiam násilia sa ospravedlnili len pred pár rokmi. Keď už hovoríme o prostitúcii v Ázii, tam sa veru podnikavci vždy vedeli chytiť príležitosti a za peniaze poskytnúť tie najzvrhlejšie sexuálne služby. Hlavne žien sa nebolo treba veľmi pýtať na ich mienku. 

Čítajte viac o téme » Orgazmus, Sex, Vzťahy a sex, Intímne miesta, Intímne miesta, Milovanie, Intímne partie, Zakázané strany, Zakázané stránky, Sebavedomý muž

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
Dámy, treba mať len odvahu: 5 extrémnych miest na vášnivé milovanie!
5 užitočných rád svetových sexuológov: Takto si môžete rozpáliť libido!
Páni, túžite mať dve ženy v posteli? Máte ich mať, no pre TOTO vám spadne...
Sex, aký ste ešte v živote nemali: 4 hriešne spôsoby a zažijete orgazmus...
Toto všetko by ste svojmu milencovi povedali, keby ste nazbierali...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×