Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

POZOR! TÁTO PRAVDA JE ODHALENÁ! Naozaj veľa sexu rozťahuje našu vagínu?

POZOR! TÁTO PRAVDA JE ODHALENÁ! Naozaj veľa sexu rozťahuje našu vagínu?
Hovorí, že ženy, ktoré majú často sex, majú „rozťahané“ vagíny.

Veľa žien po celom svete si kvôli rečiam o úzkych a širokých vagínach láme hlavu nad tým, či je ich vagína dostatočne tesná.

 

Výsledkom toho je všeobecne známy fakt, ktorý hovorí, že tie ženy, ktoré si sex doprajú často, majú „rozťahané“ vagíny. A lekárov, ktorí hovoria, že je to hlúposť, nikto nepočúva. Vagína je totiž dostatočne elastický orgán, ktorý sa dokáže prispôsobiť rozličným veľkostiam a potom sa vrátiť do svojej pôvodnej veľkosti, takže je naozaj nezmysel, keď niekto tvrdí, že sexom by sa jej veľkosť či tvar dokázali zmeniť. Nestačí? Tak čítajte ďalej:

3 obrázky v galérii Do pôvodného stavu sa vagína po sexe vráti naozaj rýchlo.

Nie je v tom ani kúsok pravdy?

Jednoznačne nie. Keď si uvedomíte, že ženská vagína sa dokáže pri pôrode roztiahnuť natoľko, aby ňou prešlo dieťa a potom sa zase stiahnuť, je logicky úplná hlúposť, aby sa pravidelným sexom trvalo roztiahla. Navyše, do pôvodného stavu sa po sexe vráti naozaj rýchlo.

 

Môže vôbec niečo vagínu trvalejšie roztiahnuť?

Áno, ak žena porodí viac ako jedno dieťa. Aj tu ale platí, že sa vagína opäť stiahne, no iba čiastočne a veľa závisí aj genetiky. Je ale dôležité podotknúť, že partner nepocíti žiadnu zmenu, pretože táto zmena nijako neovplyvňuje to, aká úzka a tesná je vagína pri pohlavnom styku. To závisí od svalov vo vagíne, ktoré sa v prípade potreby (ďalšieho tehotenstva) vedia viac roztiahnuť. Pri sexe sa ale vagína roztiahne iba na šírku partnerovho penisu.

3 obrázky v galérii Je dôležité podotknúť, že partner nepocíti žiadnu zmenu.

Existuje riešenie?

Keď sa rieši to, či je ženská vagína úzka, riešia sa svaly panvového dna, ktoré to ovplyvniť dokážu, a nie vagína ako taká. Ak sa tieto svaly pravidelne precvičujú (Kegelove cvičenia), môže sa všetko vrátiť do pôvodného stavu. Odporúča sa precvičovať každý deň. Trvá to síce dlhšie, no odmenou vám bude zdravý a plnohodnotný sexuálny zážitok.

 

Ako robiť Kegelove cvičenia?

Tieto cvičenia sú jednoduché a pozostávajú so striedania napnutia (5-10 sekúnd) a uvoľnenia svalov okolo vagíny. Sú to tie isté svaly, ktoré používate, keď sa uprostred močenia snažíte prestať. Použiť môžete aj pomôcku známu ako Venušine guličky, ktoré sa budete práve spomínanými svalmi snažiť udržať vo vnútri vagíny. Po čase si môžete kúpiť ťažšie guličky a posilňovať ďalej.

Čítajte viac o téme » Mužské výroky, Sex, Výroky o sexe, Vzťahy a sex, Intímne miesta, Intímne miesta, Intímny problém, Milovanie, Sexuálna fantázia

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Končí váš sex sklamaním? Tieto 3 veci vám bránia dosiahnuť...
Rozkoš či bolesť: Ak vás láka análny sex, tieto základy si...
Verné Panny verzus záletní Strelci: Ktoré znamenia patria...
To je brigáda! Tieto celebrity začali svoju kariéru v porne
Toľko vzrúša neunesiete! Ako prebiehajú swingers party...
Video z Evy

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×